Fotorelacja: Święto Króla Szacha i jego Królowej w Trąbkach Wielkich

memorial_2015_04825 kwietnia 2015 w Auli im. Jana Pawła II Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich rozegrano VIII Indywidualne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego LZS w Szachach. Uczestnicy rozgrywali partie w dwóch kategoriach wiekowych. Seniorzy rozegrali po raz VIII Wojewódzki Szachowy Memoriał im. Mieczysława Goczewskiego . Jednym z celów było upamiętnienie XV Rocznicy śmierci zasłużonego lekarza, sympatyka brydża sportowego i szachów.
Od ośmiu lat Gminne Zrzeszenie LZS w Trąbkach Wielkich przy wsparciu Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku oraz darczyńców organizują mistrzostwa połączone z memoriałem.
W otwarciu udział wzięła Przewodnicząca PZ LZS w Gdańsku Magdalena Kołodziejczak, dyr. GOZ i radna Rady Powiatu w Pruszczu Gdańskim w jednej osobie Dorota Bąk, dyrektor Gimnazjum Ewa Tuz i dyrektor GOKSiR Leszek Orczykowski z Trąbek Wielkich. Tę część wspólnie poprowadzili prezes GZ LZS Roman Zielke i jego zastępca , radny Rady Powiatu Gdańskiego Tomasz Kempa . W mistrzostwach wytarowało 62 uczestników w wieku od 7 do 78 lat, którzy dotarli z całego województwa: z Pucka, Gniewu, Żukowa, Linii i Starogardu Gdańskiego. Najliczniejszą grupę stanowili szachiści z powiatu gdańskiego którzy reprezentowali; Przejazdowo, Pruszcz Gdański, Rotmankę, Trąbki Wielkie, Sobowidz, Gołębiewo Średnie, Gołębiewo Wielkie, Ełganowo, Zaskoczyn, Czerniec, Czerniewo, Mierzeszyn i Trąbki Małe. Seniorzy i seniorki rozegrały 9 rund, a juniorzy i juniorki 7 rund. Czas gry dla każdego zawodnika wynosił 15 minut. W czasie turnieju panowała prawdziwa sportowa atmosfera.
Nad przebiegiem turnieju czuwał zespół w składzie Tomasz Kempa, Adam Kirszenstein oraz Aleksander Jabłoński.
Organizatorzy zadbali o napoje gorące, zimne i ciastka , które były do dyspozycji uczestników mistrzostw. Po 5 rundzie rozgrywek nastąpiła półgodzinna przerwa na posiłek gorący. Po tej przerwie w auli zapanowała znów sportowa atmosfera. Wszyscy uczestnicy w trakcie turnieju otrzymali pamiątkowe medale które wręczył prezes Roman Zielke.
Po blisko 5-ciu godzinach zmagań na szachownicach organizatorzy przystąpili do ogłoszenia wyników i nagradzania najlepszych. Były również indywidualne nagrody ufundowane ze wskazaniem .
Wyniki techniczne mistrzostw i memoriału im. Mieczysława Goczewskiego;

I. Seniorzy – Open turniej mistrzowski i memoriałowy

seniorzymem2015 juniorzymem2015
juniorzymemorial2015

Wyniki do pobrania (kliknąć)

Wyniki ogłosił Tomasz Kempa, a prezes Roman Zielke wraz z zaproszonymi gośćmi dokonał dekoracji najlepszych. W turnieju memoriałowym – open pierwsza szóstka otrzymała pamiątkowe dyplomy, puchary ufundowane przez Macieja Goczewskiego i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowego w Pruszczu Gdańskim.
Najlepsze seniorki otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary ufundowane przez przewodniczącą PZ LZS w Gdańsku Magdalenę Kołodziejczak oraz nagrody ze starostwa i od kol. Jana Trofimowicza. Juniorki zostały uhonorowane dyplomami, pucharami ufundowanymi przez Jana Trofimowicza wiceprzewodniczącego PZ LZS w Gdańsku oraz nagrodami ze starostwa i od kol. Jana Trofimowicza, natomiast fundatorem pucharów dla juniorów był prezes GZ LZS Romana Zielke .
Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol ufundował puchary dla najlepszej zawodniczki i zawodnika z gminy. Puchary w imieniu wójta wręczył Leszek Orczykowski, a otrzymali je Lidia Myśliwiec i Kazimierz Grochowalski.
Wójt Gminy Linia Bogusława Engelbrecht uhonorowała swoim pucharem Norberta Czubka za najlepszy wynik zawodników gminy Linia.
Dyrektor GOZ Dorota Bąk nagrodziła swoją nagrodą najmłodszych uczestników turnieju w osobach Wiktorii Czyż, Igora Droździka i Radosława Kullinga oraz najstarszego uczestnika którym okazał się 78 letni Czesław Sebzda .
Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniew Leszczyński ufundował nagrodę w postaci firmowej torby sportowej, którą wylosował Ryszard Wysocki.
Ostatnim punktem tej części były podziękowania od prezesa Romana Zielke, który pucharem i listem gratulacyjnym podziękował wszystkim, którzy włączyli się czynnie w organizację i przygotowanie VIII Memoriału Szachowego im. Mieczysława Goczewskiego, oraz VIII Indywidualnych Mistrzostw LZS Województwa Pomorskiego o „Puchar Złotej Wieży”. Podziękowania zostały skierowane do Macieja Goczewskiego, Magdaleny Kołodziejczak, Jana Trofimowicza, Wiesława Szczodrowskiego, Marka Kolowskiego, Jana Bujnowskiego, Jana Deli, Mariana Przybysza, Błażeja Konkola, Ewy Tuz , Zbigniewa Leszczyńskiego, Stefana Skoniecznego, Tomasza i Wiesława Kempa, Mariusza Trochimiuka, Małgorzaty Kujawskiej, Małgorzaty Zielke , Anny Kempa i Pauliny Bigus.
Całość uroczystości zakończyła sesja zdjęciowa mistrzów i osób udekorowanych z organizatorami.
info i foto Tomasz i Wiesław Kempa