Sprawozdanie z turnieju 1999 i starsi Linia 1.03.2015

turniejlinia2015_023Dnia 01.03.2015 na boisku „Orlik” w Lini, odbył się turniej piłkarski rocznika 1999 i starsi. Do turnieju przystąpiło 12 zespołów podzielonych na 2 grupy. Każde spotkanie trwało 10 minut. W grupie A, która swoje zmagania rozpoczęła o godzinie 10.00, znalazły się drużyny: Szogun Sierakowice, Lewino, Dąbrówka II Linia, FC Lębork, Jamajka Wejherowo oraz Komplet-Dach Sianowo. W grupie B, grającej od godziny 13.00, zagrały: Dąbrówka I Linia, Ajax Wandtke Grupa Sierakowice, Białe Lwy Cewice, Gościcino, Iskra Gdynia i MKS ProFan Gościcino.

Po rozegraniu spotkań grupowych do dalszej fazy turnieju awansowały zespoły, z grupy A: Dąbrówka II Linia i Komplet-Dach Sianowo, a z grupy B:Ajax Wandtke Grupa Sierakowice oraz MKS ProFan Gościcino.

W pierwszym półfinale MKS ProFan zmierzył się z Dąbrówką II Linia, regulaminowy czas nie przyniósł rozstrzygnięcia, natomiast w serii rzutów karnych lepsi okazali się zawodnicy z Lini.
W drugim spotkaniu półfinałowych Komplet-Dach Sianowo pokonał pewnie Ajax Sierakowice.

W meczu o 3 miejsce MKS ProFan Gościcino rozprawił się z drużyną z Sierakowic. W wielkim finale emocji było niewiele, bo po 10 minutach gry nie zobaczyliśmy bramek. Emocje pojawiły się w serii rzutów karnych, dzięki wspaniałym interwencjom bramkarza z Lini pierwsze miejsce powędrowało dla drużyny z Dąbrówki.

Organizatorzy przyznali 3 nagrody indywidualne, najlepszym bramkarzem został Dominik Konkel, najlepszym strzelcem Patryk Ptasiński,a najlepszym zawodnikiem Artur Narewski, wszyscy z Dąbrówki II Linia. Uroczystej dekoracji zawodników dokonała p. Astrida Kaczyńska, zastępca wójta gminy Linia.

Klasyfikacja końcowa:

1. Dąbrówka II Linia
2. Komplet-Dach Sianowo
3. MKS ProFan Gościcino
4. Ajax Wandtke Grupa Sierakowice
5. Szogun Sierakowice
6. Białe Lwy Cewice
7. Gościcino
8. Jamajka Wejherowo
9. Dąbrówka I Linia
10. Iskra Gdynia
11. FC Lębork
12. Lewino

Organizatorem zawodów było Gminne Zrzeszenie LZS w Lini, Gminny Dom Kultury w Lini, oraz Urząd Gminy w Lini. Spotkania sędziowali, Animator Sportu w gminie Linia, Rafał Bronk, oraz Animator Orlika Jakub Brzeski. Przy organizacji zawodów pomagali członkowie GS LZS w Lini, funkcję fotografa pełnił Paweł Kotłowski. Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju i zapraszamy na kolejne.

Kolejne emocje już w najbliższą sobotę (07.03.2015), kiedy to na hali sportowej przy Zespole Szkół w Lini zmierzą się zawodnicy rocznika 1999/2000.

Info Rafał Bronk
Animator Sportu w gminie Linia