Zuzia Kalbarczyk na Mistrzostwach Europy w San Sebastian

Zuzia Kalbarczyk na Mistrzostwach Europy w San Sebastian

pdluziniak2015007Zuzanna Kalbarczyk, mieszkanka Gminy Luzino w dniach 21-30 sierpnia br. brała udział w Mistrzostwach Europy w kickboxingu w San Sebastian w Hiszpanii. 13-letnia zawodniczka Reprezentacji Polski, trenująca na co dzień pod okiem Rafała Karcz w KTS-K GOSRiT Luzino niestety nie dotarła do strefy medalowej, ulegając w eliminacjach Chorwatce Eli Znaor. Zebrała jednak znakomite recenzje od trenerów Kadry Narodowej Kickboxingu, w szczególności za walkę o wejście do 1/4 (przegrana niestety), gdzie jej przeciwniczka leżała już na macie po silnym kopnięciu Zuzi.

Jednak wcześniej wspomniana Chorwatka otrząsnęła się z tarapatów i wygrała walkę z jedną z młodszych zawodniczek w gronie kadetek starszych, naszą Zuzią. Wspierana przez Gminę Luzino i Wójta Jarosława Wejer, kickboxerka ma jeszcze dwa lata na pokazanie się na zawodach rangi międzynarodowej, bowiem kadetki starsze to przedział wiekowy 13-15 lat.
> Reprezentacja Polski w kickboxingu bardzo dobrze wypadła podczas Mistrzostw Europy w San Sebastian. Relację z tej imprezy można przeczytać m.in. na stronie Polskiego Związku Kickboxingu, www.pzkickboxing.pl
> Teraz Zuzię czeka krótki odpoczynek po przygodach w Hiszpanii. W połowie września wznowi treningi. Trenować zarówno będzie w Luzinie na obiektach GOSRiT, a także w na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Wejherowie, gdzie Zuzia we wrześniu rozpocznie naukę w Gimnazjum nr 5. Dodać należy, że Zuzia mimo młodego wieku, ma na swoim koncie już kilkanaście zwycięskich turniejów w Polsce, a także na międzynarodowym turnieju na Słowacji. Jest aktualną Mistrzynią Polski w
kickboxingu, zdobywczynią Pucharu Europy z Krynicy Zdrój. Za rok odbędą się dla kadetów Mistrzostwa Świata, być może wtedy także Zuzia będzie miała okazję zawalczyć z najlepszymi zawodnikami na świecie.
> Klub obecnie prowadzi nabór dzieci, młodzieży i dorosłych na treningi kickboxingu, boksu, karate sportowego i samoobrony. Zapraszamy na stronę www.sportwejherowo.pl oraz www.kickboxing-luzino.pl po więcej informacji.
> Zuzię podczas przygotowań i wyjazdu na Mistrzostwa do Hiszpanii wspierali: DJ-Projekty, Wenta Meble oraz Gmina Luzino z Wójtem Jarosławem Wejer na czele. Zuzia i trenerzy serdecznie dziękują za wsparcie.

Piotr Klecha GOSRIT Luzino