Zuzia Kalbarczyk i Paulina Stenka z GOSRiT Luzino Mistrzyniami Polski!

Zuzia Kalbarczyk i Paulina Stenka z GOSRiT Luzino Mistrzyniami Polski!

W dniach 9-11 marca br. w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu juniorów i seniorów w kickboxingu w formule kick-light. Na starcie stanęło ponad 330 zawodników z 71 polskich klubów kickboxingu. Wśród elity znaleźli się reprezentanci wspólnej drużyny, kierowanej przez trenera Rafała Karcz: Zuzia Kalbarczyk, Paulina Stenka (GOSRiT Luzino) oraz Karolina Barska, Karolina Młynik i Adam Wróbel (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe). Dodajmy, że Karolina Barska i Karolina Młynik są podopiecznymi Moniki Turemka z Warszawy. Startowały z ramienia Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego na zasadzie wolnego transferu.

Mieszkanki Kębłowa – Zuzia i Paulina, podopieczne trenera Rafała Karcz w pięknym stylu wywalczyły tytuły Mistrzyń Polski 2018 juniorek. Zuzia Kalbarczyk zwyciężyła w kategorii do 65 kg, zaś Paulina Stenka w kat. do 70 kg juniorek.

Dodać należy, że Paulina Stenka obroniła tytuł sprzed roku, natomiast dla Zuzi był to wspaniały debiut w kategorii juniorek na Mistrzostwach Polski. Karolina Barska wywalczyła brązowy medal w kat. do 60 kg juniorek, wygrała dwie walki, ulegając dopiero w trzeciej. Bez medalu przedstawiciele w seniorskiej rywalizacji –   w kategorii seniorów do 79 kg Adam Wróbel, który musiał uznać wyższość przeciwnika z Legionowa oraz Karolina Młynik (65 kg), która nieznacznie uległa doświadczonej zawodniczce, która wywalczyła później Mistrzostwo Polski.

Mistrzyni Polski juniorów, Zuzia Kalbarczyk wspierana jest przez ITOdesign i to dzięki wsparciu Pana Filipa Budda i Marzeny Laskowskiej-Budda, Zuzia może realizować się w swojej sportowej pasji. Wyjazd wspierany był także przez salon kosmetyczno-fryzjerski LA MONIQUE z Luzina oraz ze środków własnych zawodników.

Podziękowania również kierujemy do kibiców – rodziców i siostry Pauliny oraz Przemka Krause, którzy zorganizowali głośny doping dla dziewcząt, który poniósł nasze zawodniczki do zwycięstwa w Mistrzostwach Polski!!!

Galeria zdjęć TUTAJ