Zuzia Kalbarczyk i Paulina Stenka podbijają świat.

Zuzia Kalbarczyk i Paulina Stenka podbijają świat.

Już w tym tygodniu rozpoczną się Mistrzostwa Świata seniorów w kickboxingu. Jest to największa impreza kickboxingu na świecie, asygnowana przez Federację WAKO, która uzyskała niedawno uznanie MKOl i kickboxing zalicza się do dyscyplin olimpijskich. To najważniejszy sprawdzian i eliminacje przez Igrzyskami Europejskimi, które odbędą się w Krakowie w 2023 roku.
Zuzia Kalbarczyk w formule full contact w kat. do 60 kg, Paulina w formule kick-light w kat do 70 kg. Obie zawodniczki to wychowanki Rafała Karcz, obie reprezentują Klub KTS-K GOSRiT Luzino, są stypendystkami Gminy Luzino i obie należą do ścisłej Reprezentacji Polski. Zuzia Kalbarczyk – aktualna wicemistrzyni Polski seniorek full contact i medalistka Pucharu Świata, Paulina – aktualna Mistrzyni Polski kick-light (tytuł obroniła po raz drugi, zostając po raz trzeci z rzędu Mistrzynią Polski). Dziewczyny jadą spełniać marzenia, a raczej się o nie bić. 
Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach 16-24 października w Lido di Jesolo we Włoszech. Reprezentacja Polski w kickboxingu seniorów jest mocną Drużyną i Polski Związek Kickboxingu liczy zapewne na wiele medali. Jak będzie? Niebawem się przekonamy. 
Warto dodać, że dziewczyny na luzińskiej ziemi kickboxing trenują już wiele lat. Od 2008 roku kickboxingu istnieje w Luzinie, od tego też roku treningi w wieku 6 lat rozpoczęła Zuzanna Kalbarczyk, natomiast Paulina Stenka, która w 2018 roku wywalczyła tytuł Mistrzyni Świata, trenuje od 2011 roku.