Znakomity początek sezonu dla kickboxerów z Wejherowa i Luzina

Znakomity początek sezonu dla kickboxerów z Wejherowa i Luzina

20161022_110100Dzień 22 października br. okazał się bardzo szczęśliwy dla Drużyny wspólnej reprezentacji Wejherowa i Luzina, prowadzonej przez Rafała Karcz. Podczas konfrontacji sportów i sztuk walki POLISH FIGHTER CUP w Szczecinie, pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, nasi sportowcy wywalczyli same złote medale!

Oto wyniki:

  • Zuzanna Kalbarczyk – złoto w kat. do 60 kg kadetek starszych wersji kick-light

  • Paulina Stenka – złoto w kat. do 70 kg juniorek kick-light

  • Mikołaj Herzberg – złoto w kat. do 79 kg juniorów kick-light.

W zawodach organizowanych przez Artura Cholewę ze Szczecina, wzięło udział prawie 200 zawodników, reprezentujących różne sporty i sztuki walki jak kickboxing, taekwondo, karate i muay thai. Zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRiT Luzino zwyciężali w swoich konkurencjach wagowych na macie.

Natomiast tydzień wcześniej, Ci sami zawodnicy, wzmocnieni debiutantami: Adamem Wróbel oraz Jakubem Róźniakowskim, wywalczyli kilka medali Pucharu Pomorza w kickboxingu w Gdańsku. Jak widać od początku sezonu, kickboxerzy nie próżnują. Dwa turnieje w ciągu dwóch tygodni to tylko dopiero początek. 4-6 listopada dziewczęcy skład drużyny weźmie udział w Pucharze Polski w kickboxingu w Dwikozach, k. Sandomierza, a już 2-4 grudnia zameldują się w Nowym Sączu na zawodach ogólnopolskich MUSZYNIANKA CUP.

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Zespołu: www.sportwejherowo.pl . Można tam poczytać o bieżących wydarzeniach, sukcesach oraz naborach do sekcji Klubu. Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe wspólnie z KTS-K GOSRiT Luzino posiadają obecnie aż 14 grup, podzielonych na wiek oraz stopień zaawansowania. Są jeszcze wolne miejsca na treningi – kickboxerzy zapraszają! Trenerami Klubu są Rafał Karcz oraz Tomasz Hirsz.