Złoty medal Agaty Kazimierczak na Mistrzostwach Polski Młodziczek w zapasach

Złoty medal Agaty Kazimierczak na Mistrzostwach Polski Młodziczek w zapasach

agata-kazimierczak-na-pierwszym-miejscu-podium-z-trenerem-kazimierzem-wanke Złoty medal wywalczyła Agata Kazimierczak – zawodniczka Wiodącego Klubu Sportowego LZS – ZKS Miastko podczas Mistrzostwach Polski Młodziczek w zapasach w kategorii wagowej do 52 kg.

Zawody odbyły się w Siedlcach za Warszawą. Startowało 164 zawodniczek z 57 klubów z całej Polski.

W kategorii wagowej do 52 kg rywalizowało 27 zawodniczek. Agata stoczyła cztery zwycięskie pojedynki. W pierwszej walce miała za przeciwniczkę Martynę Krupską (Talent Białołęka). Położyła ją na łopatki.

W drugiej walce zwyciężyła Karolinę Zakrzewską z Olimpika Suwałki na punkty 3:2. Ta walka na długo zostanie w pamięci Agaty. Była to bardzo zacięta i dramatyczna walka o zwycięstwo do ostatnich sekund drugiej rundy. Prowadząc na punkty 3:0 na kilkanaście sekund do zakończenia walki nasza zawodniczka w zamieszaniu parterowym znalazła się w pozycji zagrożonej tracąc dwa punkty. Sędzia arbiter już podnosił rękę szukając potwierdzenia u kierownika maty, że są łopatki, ale w tym momencie był gong, który oznajmił wszystkim koniec czasu walki. Ta tablicy punktowej pozostał wynik 3:2 dla Agaty dający jej zwycięstwo.

W trzeciej rundzie Agata miała wolny los.

W czwartej rundzie o wejście do finału Agata walczyła z Natalią Góźdż (Olimpijczyk Radom) wygrywając z nią na punkty 6:2.

W walce finałowej o złoty medal przeciwniczką Agaty była Patrycja Strzelczyk (ZUKS Łękinia) z pobliskiej gminy Koczała. W pierwszej rundzie tej bardzo zaciętej walki wygrywała Agata. Natomiast pod koniec drugiej rundy walkę wygrywała Patrycja na punkty 3:2. Na trzydzieści sekund przed zakończeniem walki Agata zaatakowała bardzo skutecznie wykonując klasyczny rzut przez biodro kładąc swoją przeciwniczkę na łopatki. Radość ze zwycięstwa była ogromna. Rodzice Agaty nie kryli łez wzruszenia. Gorąco jej kibicowali we wszystkich czterech walkach – bardzo trudnych walkach.

K. Wanke:

W mojej ocenie Agata zasługuje na najwyższe uznanie. Pokazała swój „pazur”. Jest najlepsza w Polsce w wadze do 52 kg. Ta szczupła dziewczyna o filigranowej budowie ma w sobie dużo sił. Zawsze walczy do samego końca, nawet gdy przegrywa. Wykazuje się dużą odpornością psychiczną.

Duże brawa należą się Patrycji Strzelczyk z sąsiedniej Łękini, która mieszka i trenuje w tej miejscowości i jest wicemistrzynią Polski. Duże gratulacje dla jej trenera Daniela Połowyszczaka.