ZKS Miastko wystąpiło na turnieju „Błękitna Wstęga Bałtyku” w Gdańsku.

W Gdańsku odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Kadetów i Młodzików w stylu klasycznym jako „Błękitna Wstęga Bałtyku”. Na trzech matach zapaśniczych walczyli kadeci (do lat 17), młodzicy (do lat 14) oraz mini zapasy (do lat 11). W sumie przez maty przewinęło się 168 zawodników z 18 klubów, w tym reprezentacje z Niemiec, Holandii, Węgier, Danii, Norwegii i Ukrainy.

Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 9 zawodników. Był to bardzo udany występ w ich wykonaniu. Przywieźli do domu łącznie 6 medali.

Najlepiej zawalczył Leon Brodziński (38 kg), który w grupie wiekowej mini zapasy wywalczył złoty medal. Leon przeszedł przez Turniej jak burza, pokonując m. in. zawodnika z Holandii, a finale nie dając najmniejszych szans zawodnikowi z Niemiec Ludo Zimmermann wygrywając z nim przez przewagę techniczną 19:2. W jego wadze startowało 13 zawodników.

Drugie miejsce w mini zapasach wywalczyła Tola Rudnik (29 kg). W finale przegrała z Hubertem Czerwionka (Moreną Żukowo) przy remisie 2:2.

Trzeci medalista w mini zapasach to Szymon Kozłowski (26 kg). Przyjechał on do domu z brązowym medalem.

W grupie wiekowej młodzików srebrny medal wywalczył Alex Ruszczyk (75 kg). Nasz zawodnik był bardzo bliski wywalczenia złotego medalu, ale to Mateusz Wierzbiński (Unia Swarzędz) ostatni wykonał akcję za 2 pkt i przy remisie punktowym 3:3 wygrał walkę.

Brązowe medale wywalczyli Leon Rudnik w wadze do 35 kg i Antonii Synak w wadze do 38 kg.

Miejsca pozostałych zawodników:

Dawid Wiktorczyk (35 kg) – V miejsce

Dawid Zygmuntowicz (52 kg) – V miejsce

Sebastian Tandecki (48 kg) – VIII miejsce.

W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął VII miejsce na 18 startujących klubów. Zwyciężyła Unia Swarzędz przed Cartusią Kartuzy i ZKS Granicą Gdańsk.

Udział w zawodach sześciu ekip zagranicznych znacząco podwyższyło poziom zawodów. Tym bardziej cieszę z dobrych walk moich podopiecznych, którzy w starciu z zawodnikami z innych państw w większości opuszczali matę z ręką podniesioną do góry.

Między innymi Leon Brodziński pokonał zawodnika z Niemiec wysoko na punkty 19:2.

“Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego”