ZKS Miastko ma kolejne medale z Mistrzostw Polski Młodzików (do lat 14)

mistrzostwapolski201512011Przed tygodniem w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek, gdzie Agata Kazimierczak wywalczyła brązowy medal, a teraz w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, które były bardzo udane dla naszego klubu.
Radosław Szczęsny został mistrzem a Jacek Kazimierczak wicemistrzem Polski.
W zawodach wystartowało łącznie 240 zawodników z 55 klubów całej Polski.
Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało trzech zawodników.
Złoty medalista Radosław Szczęsny (35 kg) stoczył pięć zwycięskich pojedynków. W finale pokonał Grzegorza Hildebrandta z klubu Orlęta Trzciel poprzez położenie go na łopatki. W tej walce pokazał, że jest prawdziwym twardzielem. Pomimo szaleńczych ataków przeciwnika Radek potrafił się przeciwstawić, skutecznie go kontrując. W tej kategorii startowało łącznie 28 zawodników.
W tej samej kategorii wagowej startował też Kacper Karaśkiewicz, który zajął wysokie siódme miejsce. Kacper jest młodszy od Radka o dwa lata a mimo to wygrał aż cztery walki. Mając sporą niedowagę musiał się sporo natrudzić przy sześciu stoczonych pojedynkach.

Jacek Kazimierczak został wicemistrzem Polski w kategorii wagowej do 47 kg, w której startowało najwięcej, bo aż 50 zawodników. Jacek stoczył pięć zaciętych pojedynków. przegrał dopiero w finale z zawodnikiem gospodarzy zawodów Unii Racibórz Michałem Michniewiczem. W tym pojedynku Jacek miał tylko jedną okazję aby położyć swojego przeciwnika na łopatki. Jacek za rzut przez biodro i trzymając Raciborzanina w pozycji zagrożonej przez kilka sekund otrzymał cztery punkty. W drugiej rundzie jego przeciwnik przejął inicjatywę. Jacek próbując odrobić straty punktowe wykonał rzut suplesowy. Niestety został skontrowany i w konsekwencji tego przegrał walkę.

Zapaśniczy Klub Sportowy zajął wysokie czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej na 55 startujących klubów.

K. Wanke:
Zawody oceniam za bardzo udane. Myślę, że za dwa lata z klubu ZKS Miastko wyjdą kolejni reprezentanci Polski. Zawody w Raciborzu były ostatnim tegorocznym startem o randze mistrzowskiej. Rok 2015 w historii klubu jest najbardziej udany, jeżeli chodzi o ilość zdobytych medali w mistrzostwach Polski. ZKS Miastko ma ich w tym roku aż 10 (3 złote, 2 srebrne i 5 brązowych).

Złote medale wywalczyli:
1. Filip Petrończak – kadet – reprezentant Polski, brał udział w Mistrzostwach Europy
2. Artur Szczęsny – kadet – reprezentant Polski, brał udział w Mistrzostwach Europy