ŻELKI CUP 2022.

ŻELKI CUP 2022.

Dnia 21 sierpnia 2022 roku na nowo wybudowanym wielofunkcyjnym boisku przy ul. Szkolnej 1 w Główczycach odbył się turniej piłki nożnej dzieci „Żelki Cup 2022” o Puchar Wójta Gminy Główczyce. W zawodach uczestniczyły zespoły składające się z zawodników i zawodniczek urodzonych w roczniku 2015/2016.

Niestety ze względu na bardzo deszczową, a czasem nawet ulewną aurę nie wszystkie zespoły wstawiły się na miejscu. Mimo to turniej zaliczamy do bardzo udanych i w tym miejscu gratulujemy wszystkim małym uczestnikom, którzy grali i cieszyli się grą mimo bardzo trudnych warunków, ich rodzicom którym nie przeszkadzało, że ich dzieci mokną i sami mokli dopingując swoje pociechy, oraz trenerom za chęć gry mimo ulewnego deszczu.
Podczas rozgrywek nie prowadzono klasyfikacji końcowej, wszyscy byli zwycięzcami, za co każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, słodkie żelki oraz drużyna pamiątkowy puchar.

Oficjalnego otwarcia i wręczenia nagród dokonały:
Wójt Gminy Główczyce Pani Danuta May oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach Pani Beata Głowacka.
O profesjonalną oprawę fotograficzną zadbał jak zawsze niezastąpiony Pan Adrian Kasina.
Był to pierwszy turniej piłkarski „Żelki Cup” rozegrany na tym boisku, ale już teraz zarząd Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Żelki” Żelkowo zapewnia, że na pewno nie ostatni.

Patronatem honorowy imprezę objęli:

Radosław Michalski – Prezes Pomorskiego ZPN
Danuta May – Wójt Gminy Główczyce
Paweł Lisowski – Starosta Powiatu Słupskiego
Piotr Klecha – prezes Pomorskiego LZS

“Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego”