Żelki Cup 2021

Żelki Cup 2021

W sobotę 21 sierpnia na boisku w Żoruchowie odbyła się IV Edycja Turnieju piłki nożnej dzieci „Żelki Cup 2021” w kategorii wiekowej Junior E. Zawody były również okazją do ponownego otwarcia boiska, które po wielu latach nieużytkowania zostało doprowadzonego ciężką pracą naszego klub i ogromnej pomoc wielu rodziców i przyjaciół do stanu użyteczności.
W rozgrywkach uczestniczyło 6 drużyn, które rywalizowały ze sobą na dwóch boiskach systemem każdy z każdym. Mecze rozgrywane były po 12 minut bez przerw, a nad ich przebiegiem czuwali sędziowie oddelegowani przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Słupsku. Nie mogło również zabraknąć niezastąpionych Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Główczycach, którzy służyli pomocą wszystkim uczestnikom turnieju. Podczas zawodów rozegrano 15 meczów, w których łącznie padło 66 bramek. Wszyscy dzięki pomocy naszych wspaniałych rodziców do dyspozycji mieli stoisko gastronomiczne, na którym czekały ciepłe przysmaki z grilla, wata cukrowa, kawa, herbata i woda.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Futbolaki Słupsk I
II miejsce – MKS Jantar Ustka
III miejsce – Futbolaki Słupsk II
IV Miejsce – LUKS „Żelki” Żelkowo I
V miejsce – UKS GAP Bruskowo Wielkie
VI miejsce – LUKS „Żelki” Żelkowo II


Wybrano najlepszego zawodnika/zawodniczkę z każdej drużyny:
Bernatek Kamil (Jantar Ustka)
Mirocha Aleksander (Futbolaki Słupsk I)
Mazurek Oliwier (Futbolaki Slupsk II)
Dusza Bartosz (Bruskowo Wielkie)
Salomon Eryk (LUKS „Żelki” Żelkowo)
Sienkiewicz Zuzanna (LUKS „Żelki” Żelkowo)

Turniej swoim patronatem objęli:
Pomorski Związek Piłki Nożnej
Wójt Gminy Główczyce
Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.

Otwarcie nie mogło się odbyć bez meczu byłych użytkowników boiska, czyli zawodników „ENMATU” Żoruchowo, którzy zmierzyli się z ekipą „Reszty Świata”. Również podczas meczu, który rozegrany został tuż po zakończeniu turnieju dzieci, nie brakowało składnych akcji i pięknych bramek. Sędzią głównym spotkania był niezastąpiony Pan Stefan Terefeńko.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju – Jesteście wspaniali.