Zapasy – Memoriał E. Wajdy i H. Boreckiego

Żukowo było miejscem rozgrywania Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego Młodzików. Był to XXVI Memoriał im. H. Boreckiego i E. Wojdy. Głównym organizatorem zawodów był Andrzej Wroński (dwukrotny mistrz Olimpijski), który pierwsze treningi rozpoczął na macie w Morenie Żukowo razem z Kazimierzem Wanke. Ich trenerem był Henryk Borecki. W zawodach uczestniczyło 94 zawodników z 9 klubów.

W rywalizacji drużynowej zwyciężyli reprezentanci GKS Cartusia Kartuzy. W poszczególnych kategoriach zawodnicy zajęli miejsca:

9. miejsce UKS Kania Przodkowo

Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 7 zawodników i 1 zawodniczka.

Pierwsze miejsca w młodzikach (do lat 14) wywalczyli Leon Rudnik w kategorii wagowej do 35 kg oraz Alex Ruszczyk w wadze do 75 kg.

W grupie wiekowej mini zapasy (do lat 11) pierwsze miejsce wywalczył Leon Brodziński w kategorii wagowej do 35 kg.

Trzecie miejsca wywalczyli:

Szymon Kozłowski (26 kg)

Tola Rudnik (29 kg)

Antonii Petrończak (32 kg)

Antonii Synak (35 kg)

Piąte miejsce wywalczył Dawid Wiktorczyk w wadze do 35 kg.

K. Wanke:

Na szczególne wyróżnienie zasługuje 8-letni Leon Brodziński, który walczył ze starszymi od siebie zawodnikami. Wygrywał z  nimi zarówno wysoko na punkty jak i przez położenie na łopatki. w jego wadze startowało 12 zawodników.

Tola Rudnik otrzymała dodatkową nagrodę dla najlepszej zawodniczki.

Najmłodszy z miasteckiej ekipy był Szymek Kozłowski, który walczył dzielnie wygrywając dwie walki.

Sześć złotych medali, trzy srebrne i dwa brązowe to dorobek zapaśników klubu Zapasy Morena-Wega Żukowo.