Zapraszamy na MTB Pomerania Maraton 2019

Zapraszamy na MTB Pomerania Maraton 2019

Przed nami trzecia odsłona cyklu maratonów rowerowych MTB Pomerania Maraton 2019. W najbliższym sezonie będzie można ścigać się aż w sześciu edycjach, kończąc dwudniowym finałem pod tytułem Festiwal MTB Pomerania, w skład którego wchodzić będzie czasówka i maraton.

Pierwsza edycja wyścigu startuje już w niedzielę, 24 marca 2019 r. w Luzinie spod nowoczesnej hali sportowej GOSRiT , a uczestnicy będą już trzeci rok z rzędu rozpoczynali sezon rowerowy i zmagania na pagórkowatych terenach Nadleśnictwa Strzebielino. 

Tydzień później Pomorski peleton kolarzy górskich wjedzie do Gminy Potęgowo, a baza zawodów ulokowana będzie w pięknym Pałacu pod Bocianim Gniazdem, gdzie będzie możliwość wynajęcia pokoju na cły weekend i skorzystania z  oferty agroturystycznej.

Poniżej przedstawiamy kalendarz startowy na rok 2019:

1. MTB Pomerania Luzino – 24 marzec 2019 (niedziela) – XCM

2. MTB Pomerania Potęgowo-  31 marzec 2019 (niedziela) – XCM

3. MTB Pomerania Kolbudy 11 maja 2019 (sobota) – XCM

4. MTB Pomerania lokalizacja wkrótce –  8 czerwca  2019 (sobota) – XCM

5. MTB Pomerania Władysławowo – 15 i 16 czerwca 2019 (niedziela) XCE + XCM

6. Festiwal MTB Pomerania Łęczyce – Finał – 13 i 14 lipca 2019 (sobota, niedziela) XCT + XCM

W każdej z edycji, na zawodników czekają dwa główne dystanse: Speed, Mega oraz dystans Junior, który przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży od 3 do 14 lat. Najkrótsza z tras czyli trasa Speed adresowana jest zarówno dla dorosłych jak i młodzieży (powyżej 15 lat). Z kolei na dystansie Mega mogą ścigać się kolarze, którzy ukończyli co najmniej 18 lat.

Nowością na eventach organizowanym przez stowarzyszenie Pomerania Sports będzie Rajd Rodzinny, czyli spokojna około 20 kilometrowa turystyczna trasa dla wszystkich oraz Pomorska Biznes Liga, czyli klasyfikacja dla najlepszej firmy na Pomorzu, która jest przeznaczona dla zespołów minimum 3 osobowych .

Dodatkowo na każdym maratonie jest prowadzona klasyfikcja indywidualna, drużynowa, a punkty z każdej edycji są sumowane do klasyfikacji generalnej ( zaliczać się będzie do niej 5 najlepszych startów z 7 możliwych: 6 maratonów + 1 jazda indywidualna na czas). Generalka będzie podsumowna podczas finałowej imprezy w MTB Pomerania Festiwal 13 i 14 lipca na bardzo górzystych terenach Gminy Łęczyce i Nadleśnictwa Strzebielino.

Partnerami cyklu 2019 są firmy takie jak: Polar, MountainFuel, Cechini Muszyna, MyProtein,

Podobnie jak rok temu, organizator dla zorganizowanych grup i klubów kolarskich przewiduje tańsze wpisowe, które będzie dostępne również dla zadeklarowanych uczestników wszystkich tegorocznych edycji, a wszystkie zniżki można znaleźć na stronie www.mtbpomerania.pl.

Na pierwszych dwóch edycjach zawodnicy mogą liczyć na wsparcie fizjoterapeutów i masażystów na mecie zawodów, którymi będzie koordynował Dawid Urbański.

Trasa pierwszej edycji w Luzinie będzie różniła się od ubiegłorocznej. Znowu dostępne będą dwa główne rodzaje dystansów – Speed ( ok. 30 km) i Mega (ok. 60 km).  Start zawodów będzie zlokalizowany tym razem przed halą sportową GOSRiT.  Na trasie dojdzie parę podjazdów i zawody będą jeszcze bardziej wymagające niż rok wcześniej. Na dłuższym dystansie zawodnicy będą mieli do pokonania dwukrotnie podjazd pod Jelenią Górę. Natomiast na wszystkich uczestników czekają  urokliwe krajobrazy w pradolinie rzeki Łeby. Przed samą metą wprowadzony zostanie krótki techniczny odcinek, który będzie prowadził przez pobliską żwirownię.

Natomiast trasa drugiej edycji, która odbędzie się w Gminie Potęgowo będzie opierała się na jednej około 30 kilometrowej pętli. Uczestnicy będą musieli zmierzyć się z mocno interwałałową trasą oraz pofałdowanym terenem Nadleśnictwa Cewice. Dużo krótkich sztywnych podjazdów z technicznymi zjazdami, zadowoli nie jednego wyjadacz MTB. W połowie trasy do zdobycia będą premie górskie na wzniesieniach: Duży Uniesin oraz Mały Uniesin. Krótki dystans będzie miał do pokonania jedną pętlę, natomiast uczestnicy na dystansie Mega będą mieli do pokonania dwa kółka.

Organizator zaprasza do polubienia https://www.facebook.com/MTBPomerania/

oraz MTB Pomerania Maraton na instagramie, gdzie będą relacje live z każdej edycji.

Wszystkie informację znajdziecie na stronie www.mtbpomerania.pl

W roku 2019 obowiązuje hasło Odkryj #PomorskieGóry !

Więcej informacji na FB: – https://www.facebook.com/events/2275735072646331/