Zapraszamy do Luzina na V Kaszubską Piętnastkę

Zapraszamy do Luzina na V Kaszubską Piętnastkę

kaszubska 15Gminny Klub Sportowy w Luzinie – grupa biegaczy długodystansowych
i maratonu „GKS KASZUBI – Luzino” przy udziale współorganizatorów: Gminy Luzino, GOSRiT Luzino, Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie oraz Stowarzyszenie „Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne” mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Gminy Luzino do udziału w kolejnym wielkim wydarzeniu sportowym w Naszej Gminie jakim będzie bieg na dystansie
15 kilometrów – KASZUBSKA PIĘTNASTKA w Luzinie, która odbędzie się w dniu 28 maja 2016 roku.

Jest to już piąta kolejna edycja biegu, który co roku organizowany jest w ostatni weekend maja. Na starcie corocznie staje około 300 zawodników z całej Polski i oraz z zagranicy. W tym roku organizatorzy liczą na pobicie rekordu frekwencji.

V KASZUBSKA PIĘTNASTKA to bieg, którego trasa w całości wiedzie terenami Luzina począwszy od Hali Widowiskowo-Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie, (gdzie zlokalizowane będą start, meta oraz biuro zawodów) poprzez ulicę Wilczka, „Luzińską Ścieżkę Zdrowia” dalej poprzez ulice Strzebielińską, Kościelną, Długą, Kaszubską, Szkolną, Konwaliową, Lipową, Ofiar Stutthofu, Tartaczną oraz Mickiewicza.
Po przebiegnięciu całej Kaszubskiej Piętnastki każdy z zawodników otrzyma na mecie pamiątkowy, odlewany medal, na którym z uwagi na rok 2016 poświęcony w Gminie Luzino pamięci Profesora Gerarda Labudy, będzie widniał wizerunek zasłużonego dla całych Kaszub, w tym Gminy Luzino, historyka pochowanego na luzińskim cmentarzu. Po biegu organizatorzy zapewniają dla zawodników biegu oraz kibiców poczęstunek w postaci m.in. zupy, placka drożdżowego oraz chleba ze smalcem Ponadto wszyscy zawodnicy biegu w pakiecie startowym znajdą specjalnie na bieg przygotowaną niespodziankę.
Start biegu organizatorzy przewidują na godzinę 10:00. Biuro zawodów czynne w godzinach 7:00 – 9:00. Więcej szczegółów na temat biegu, warunków uczestnictwa oraz nagród można uzyskać na stronach internetowych maratonypolskie.pl oraz facebook.pl.

Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie biegowej i zmierzenia się z 15 kilometrową trasą, szczególnie gorąco zachęcamy również do kibicowania zawodnikom, w tym szczególnie mieszkańców ulic przez które przebiegać będzie trasa V KASZUBSKIEJ PIĘTNASTKI.

Piotr Klecha