Zapowiada się rekord frekwencji podczas Biegu Pomerania Trail. Barłomino 2021

Zapowiada się rekord frekwencji podczas Biegu Pomerania Trail. Barłomino 2021

Już 9 Października odbędzie się kolejna edycja corocznego biegu POMERANIA TRAIL, który ma przyciągnąć nawet 1000 uczestników. Bieg skierowany jest zarówno do amatorów jak i zawodowych biegaczy z międzynarodową obstawą, a 3 najdłuższe dystanse są punktowane do największej imprezy w biegach górskich na świecie – Ultra Trail du Mont Blanc.

Organizator przygotował znane już z poprzednich edycji malownicze 4 trasy o różnym stopniu trudności. Począwszy od 12km przez 25km, 43km aż po koronny najciekawszy dystans 63km.

Start i meta zlokalizowane się na terenie gminy Luzino z bazą na terenie nowoczesnego kompleksu jeździeckiego w Barłominie. Organizator wybiera ten teren nie bez powodu: morenowe pagórki oraz różnorodność krajobrazu gminy Luzino oraz gminy Łęczycę przez które przebiega trasa, potocznie nazywa się Beskidem Kaszubskim ponieważ występują tutaj największe przewyższenia na Pomorzu.

Na trasie nie zabraknie sztywnych podbiegów, zejść z korzeniami, rzeczki, mostków a nawet stary poniemiecki wiadukt kolejowy, na który trzeba będzie się wspiąć po bardzo stromych schodach. Warto wspomnieć o najważniejszych punktach wyścigu: Jeleniej Góry, Narożnej Góry czy Paraszyńskich Górkach. Okoliczne tereny znane są przede wszystkim z drugiego najwyższego szczytu na Pomorzu – Jeleniej Góry 221n.p.m. gdzie ulokowana będzie premia górska.

Tak trudne zawody biegowe wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji kilka bufetów z ciepłymi i zimnymi napojami oraz przekąskami. Ponadto

w celach bezpieczeństwa, oprócz zabezpieczenia medycznego, na trasie oraz dodatkowych aut krążących w razie potrzeby pomocy na trasie, uczestników będzie można śledzić na żywo w internecie dzięki trackerom oraz aplikacji ŚLEDŹGPS.

Impreza ma swój niepowtarzalny urok i klimat. Co roku organizator bije rekordy frekwencji a w tym, wolnym od obostrzeń, czasie przewiduje nawet 1000 uczestników (limit po 250 osób na dany dystans).

Biuro zawodów będzie otwarte dzień wcześniej czyli w piątek na terenie Kompleksu Stajni Barłomino od godziny 19.00 do 21.00 oraz w sobotę od 6:30 rano. Zapisy on-line (http://zapisy.pomerania-sports.pl) kończą się na 4 dni przed zawodami. W razie wolnych miejsc będzie jeszcze możliwość zgłoszenia w biurze zawodów.

Start koronnego dystansu Pomerania Trail 63 km rusza o godzinie 8:00, następnie o godzinie 10:00 ruszają maratończycy na 43 km, z kolei półmaratończycy na 25 km o godzinie 11:00 oraz  biegacze na 12 km o godzinie 11:30. W między czasie przewidziane są starty nordic walking

o godzinie 10:15 dla PT12 km i PT25km.

Rekord trasy PT63 należy do Arkadiusza Ostaszewskiego i wynosi 5:35:24, wśród kobiet najszybsza dotychczas była Joanna Oberlan-Maroń (6:20:27). Natomiast na dystansie maratońskim PT43 najlepsze czasy przez dwie edycje zawodów wykręcili: Adrian Kępka (3:28:28) i Katarzyna Merda (4:20:47).

Pełne informacje dotyczące zawodów znajdziecie tutaj –  www.pomeraniatrail.pl

Organizator, dzięki sponsorom wydarzenia, przewidział liczne nagrody rzeczowe. Między innymi: personalizowane wkładki do butów od FootBalance, bony zniżkowe od Polar Polska, Koszulki oraz bony zakupowe od Elvelo, bony zakupowe od Decathlon Kartuska oraz wiele innych, które wciąż napływają do puli nagród.

Partnerami wydarzenia są również: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, GOSRiT Luzino, Nadleśnictwo Strzebielino, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku oraz Pomorskie Zrzeszenie LZS.

W imieniu organizatora serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Zawody Pomeranii niosą za sobą niepowtarzalny klimat i atmosferę.

film do podlinkowania z edycji 2020 – https://www.youtube.com/watch?v=HwPvWCuk7w4&t=1s