ZAPASY

ZAPASY

Witold Szor i Bartłomiej Tandecki na trzecim miejscu podiumHala OSiR w Miastku była areną zmagań zawodników biorących udział w V Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym Młodzików i Kadetów o Puchar Starosty Bytowskiego. Walczyli także najmłodsi adepci sportu w mini zapasach.
Wyżej wymienione zawody były I Memoriałem im. Sebastiana Zwolskiego. Zawody miały na celu upamiętnienie i uhonorowanie zmarłego 1 kwietnia 2010 roku Sebastiana Zwolskiego. Był zawodnikiem Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko.
W zawodach brało udział 90 zawodników z 8 klubów woj. warmińsko – mazurskiego, wielkopolskiego i pomorskiego oraz ekipa z Kaliningradu – Rosja.
Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Miastka Roman Ramion w obecności członka Zarządu Powiatu Bytowskiego Ryszarda Mieczkowskiego i Radnego Sejmiku Województwa Pomorskiego Mirosława Batrucha.
Na zawodach była okazja do wyróżnienia Daniela Gietki, który otrzymał puchar od ZKS Miastko za zdobycie dwóch srebrnych medali podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles.

Wyniki w grupie wiekowej młodzików i młodziczek (do lat 14)

W wadze do 29 kg pierwsze miejsce zajął Piotr Ziembicki. W finale wygrał z kolegą klubowym Wiktorem Wojciechowskim wysoko na punkty.
W wadze do 32 kg pierwsze miejsce zajął Kacper Karaśkiewicz.
W wadze do 48 kg pierwsze miejsce zajęła Agata Kazimierczak. W finale pokonała Patrycję Strzelczyk (ZUKS Łękinia) przez położenie na łopatki.
W wadze do 52 kg pierwsze miejsce zajęła Weronika Majewska. W walce finałowej pokonała Julię Kuźmitowit (GKS Cartusia).
Pozostałe miejsca naszych młodzików:
V m – Jacek Kazimierczak (53 kg)
VII m – Jakub Dobrowolski (53 kg)

W kadetach do lat 17 najlepiej walczyli bracia Piotr i Paweł Zabłoccy. Obydwaj walczyli w finale w kategorii wagowej do 76 kg. W bratobójczym pojedynku o pierwsze miejsce wygrał Piotr, który jest aktualnym wicemistrzem Polski Kadetów. Paweł natomiast jest aktualnym brązowym medalistą MP.
W kategorii wagowej do 50 kg Jacek Kazimierczak wywalczył drugie miejsce. W finale przegrał z zawodnikiem z Kaliningradu Denisem Jegoszinem.

W Minizapasach medale wywalczyli:
Na trzecich pozycjach uplasowali się Sebastian Tandecki i Jacek Wysocki wadze do 24 kg oraz Witold Szor i Bartłomiej Tandecki w wadze do 38 kg.

W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął II miejsce za GKS Cartusia Kartuzy. Trzecie miejsce wywalczyła Morena Żukowo, IV – Kaliningrad- Rosja, V – ZUKS Łękinia, VI – Granica Gdańsk, VII – Sokół Lubawa, VIII – Unia Swarzędz.

Dziękuję kibicom z Miastka za doping naszym zawodnikom w czasie trwania turnieju. Dziękuję również Państwu Bernadecie i Jankowi Zwolskim- rodzicom Sebastiana oraz pani Małgorzacie Rola z Zarządu Osiedla nr 4, którzy w dużym stopniu pomagali przy organizacji zawodów.
Państwo Zwolscy wręczali zwycięzcom na podium okazałe statuetki i medale przez nich sponsorowane.