Zapasy – zawody w Miastku 22.03.2015

Piotr Zabłocki (czerwony kostium) zwycięża swoją walkę. Sędziuje Dariusz SzymańskiHala OSiR w Miastku była areną zmagań zawodników Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko, którzy wywalczyli łącznie 14 medali w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. Zawodnicy brali udział w Mistrzostwach Wybrzeża Młodzików do lat 14) i Kadetów (do lat 17) o Puchar Burmistrza Miastka. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani wice Burmistrz Miastka Ewa Kapłan. W hali OSiR Miastko na dwóch matach zapaśniczych walczyło 102 zawodników z 9 klubów województwa pomorskiego oraz reprezentacja z Kaliningradu (Rosja).
ZKS Miastko wystawił rekordową ilość, bo aż 24 zawodników. W zawodach brali udział również najmłodsi adepci sportu w mini zapasach (do lat 10).
W tej grupie wiekowej najlepiej zawalczył Witold Szor, który wywalczył srebrny medal w wadze do 35 kg. W walce finałowej przegrał przez przewagę techniczną z Karolem Bińczykiem (ZUKS Łękinia- Gmina Koczała).
Trzecie miejsca zajęli:
7-letni Leon Rudnik w wadze do 24 kg oraz 9-letni Kacper Dunda w wadze do 32 kg.
W Młodzikach pierwsze miejsce zajął Patryk Fiedorowicz w wadze do 59 kg.
W Młodziczkach pierwsza była Agata Kazimierczak (48 kg), która w finale pokonała Patrycje Strzelczyk (ZUKS Łękinia) przez położenie na łopatki po bardzo zaciętym pojedynku.
Drugie miejsce wywalczył Kacper Karaśkiewicz (29 kg). W finale przegrał z Alanem Kcoewem (Kaliningrad – Rosja) przez położenie na łopatki. Drugi był także Jacek Kazimierczak w wadze do 47 kg).

Trzecie miejsca wywalczyli:
Piotr Ziembicki (29 kg)
Weronika Majewska (48 kg)
W grupie wiekowej kadetów walczyli najbardziej doświadczeni zawodnicy z Miastka. Wywalczyli oni łącznie 5 medali.

Pawel Zabłocki (76 kg)

W klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce wywalczył ZKS Miastko, drugie miejsce- Morena Żukowo, trzecie miejsce – Cartusia Kartuzy, czwarte – Kaliningrad Rosja, piąte – ZKS Granica Gdańsk, szóste – ZUKS Łękinia, siódme- Achilles Kolbudy, ósme – Żuławy Nowy Dwór Gdański, 9 – Piast Słupsk.
K. Wanke:
Zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej świadczy o dużym potencjale naszych zawodników. W grupie najmłodszych zawodników, w mini zapasach, dało się zauważyć jak oni bardzo przeżywają swoje walki. Radość zwycięstwa i łzy porażki towarzyszyły im wiele razy. Dużo wrażeń dostarczył nam 7-letni Leon Rudnik, który do wszystkich swoich walk podchodził bardzo emocjonalnie. Dużą niespodziankę zrobił nam Piotr Zabłocki, który wygrał rywalizacje w wadze do 76 kg pokonując po drodze m. In. Damiana Metzę (zwycięzcę Pucharu Polski Kadetów) sprzed dwóch tygodni. Cieszy mnie bardzo, że po raz pierwszy startowali zawodnicy Piasta Słupsk. Ta sekcja została reaktywowana po kilkunastu latach przerwy.