ZAPASY Zawodnicy z Miastka i Łękini dominowali na zawodach w Koczale

koczale201511002W minioną sobotę w Koczale odbył się Turniej Zapaśniczy Młodzików o Puchar Wójta Gminy Koczała w zapasach w stylu klasycznym. W niektórych kategoriach wagowych walczyły dzieci w mini zapasach oraz dziewczyny i kadeci. W zawodach wzięło udział 69 zawodników z 8 klubów z województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego.
Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 13 zawodników i 1 zawodniczka.

W Młodzikach pierwsze miejsca zajęli:
Piotr Ziembicki w wadze do 29 kg, który w walce finałowej zdecydowanie wygrał ze swoim kolegą klubowym Wiktorem Wojciechowskim.
Kolejne pierwsze miejsce wywalczył Kacper Karaśkiewicz (32 kg). W finale bardzo szybko pokonał Nikodema Cyrockiego (Morena Wega Żukowo) rzutem przez biodro.

Brązowy medal wywalczył Jakub Dobrowolski (53 kg)

W mini zapasach poszczególne miejsca zajęli:
Rudnik Leon (24 kg) i Witold Szor (38 kg) wywalczyli srebrne medale.
Hubert Wojciechowski (31 kg) i Kacper Dunda (36 kg) wywalczyli brązowe medale.
Pozostałe miejsca zajęli:
Sebastian Tandecki (27 kg) – 6 miejsce
Bartłomiej Tandecki (38 kg) – 4 miejsce

W dziewczynach w kategorii wagowej do 48 kg walczyła Agata Kazimierczak, która w finale przegrała na punkty 5:7 z Moniką Kiepuszewską (MLUKS Karlino) – aktualną mistrzynią Polski młodziczek.

Bardzo zacięte pojedynki były w kadetach w kategorii wagowej do 69 kg. Pierwsze miejsce wywalczył tam Paweł Zabłocki (aktualny brązowy medalista mistrzostw Polski), który ze swoim bratem Piotrem (aktualny srebrny medalista mistrzostw Polski) stoczył zacięty pojedynek finałowy wygrywając z nim na punkty.
Jakub Bednarz w tej kategorii zajął 5 miejsce.

W klasyfikacji drużynowej ZKS Miastko był pierwszy przed Moreną Żukowo i ZUKS Łękinia.
Najlepszym zawodnikiem Turnieju został uznany przez trenerów i sędziów Paweł Zabłocki, który otrzymał specjalną nagrodę.

K. Wanke:
W Koczale była bardzo dobra organizacja pierwszego takiego Turnieju, w którą dużo wysiłku włożył trener ZUKS Łękinia Daniel Połowyszczak (pięciokrotny reprezentant Polski juniorów). Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał wójt Gminy Koczała Eugeniusz Dmytryszyn. Gościem honorowym na zawodach był Andrzej Wroński (dwukrotny mistrz olimpijski).
Ciepły posiłek na zawodach wszystkim zawodnikam ufundowała firma Poldanor z Przechlewa.