ZAPASY Historyczny sukces zapaśniczki z Miastka Brązowy medal z Mistrzostw Polski dla Agaty Kazimierczak

pdzawodyolsz201511003W Olsztynie odbyły się Mistrzostwa polski Młodziczek ( do lat 14). W zawodach startowało 145 zawodniczek z 49 klubów całej Polski. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowała Agata Kazimierczak.
Agata Kazimierczak w kategorii wagowej do 48 kg stoczyła 6 zaciętych pojedynków.
Przegrała tylko jedną walkę z późniejszą wicemistrzynią Polski Wioletą Giers (Suples Wierzbica).
Agata wygrała pięć walk przed czasem z następującymi zawodniczkami: Klaudia Borysiuk (Suples Wierzbica), Karolina Zakrzewska (Olimpik Suwałki), Martyna Borowska (Podlasie Białystok), Sandra Moskal (Bielawianka Bielawa). W walce o brązowy medal Agata pokonała Alicję Wójtowicz (Suples Wierzbica), kładąc ją na łopatki przez założenie tzw „walizki”.
W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko uplasował się na 22 miejscu wśród 49 klubów.

K. Wanke:
Medal Agaty jest jej największym życiowym sukcesem w karierze sportowej. Dotąd żadna dziewczyna z Miastka nie wywalczyła medalu na mistrzostwach Polski. Nasza zawodniczka pokazała swój „pazur”, swoje zacięcie i dobre myślenie w każdej walce. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Ten historyczny medal jest uwieńczeniem jej solidnych, codziennych treningów na hali OSiR w Miastku. Aż trudno uwierzyć że taka z natury bardzo spokojna dziewczyna, mogła dostarczyć nam tyle emocji. W każdej walce pokazała kunszt swoich umiejętności technicznych. W dużej mierze o jej sukcesie decydowała odporność techniczna.
Wielkie gratulacje składam rodzicom Agaty, którzy wiernie kibicowali jej na zawodach w Olsztynie.