Zapaśnicy Cartusii Kartuzy triumfowali w pucharze Prezesa POZZ

Zapaśnicy Cartusii Kartuzy triumfowali w pucharze Prezesa POZZ

pucharpzz033W hali sportowo – widowiskowej Gimnazjum im. Antoniego Abrahama w Kartuzach, podczas minionego weekendu 3.10.2015 r. odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego – Andrzeja Pryczkowskiego.
Przed kaszubską publicznością wystąpiło blisko 10 klubów, z tego dwa z Rosji – Kaliningradu i Swietłogorska.

KOMUNIKAT KOŃCOWY Prezes POZZ
Uroczyście imprezę otworzył prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego w Gdańsku, przewodniczący Rady Miejskiej w Kartuzach – Andrzej Pryczkowski, który w swojej wypowiedzi podkreślił, że trwają aktualnie obchody 40 – lecia sekcji zapaśniczej Cartusii Kartuzy, w której barwach walczą m.in. tak znani zawodnicy, jak wicemistrz Europy seniorów z Wilna – Edward Barsegjan czy mistrz Świata kadetów Krzysztof Niklas oraz były mistrz, reprezentant Polski Bartłomiej Pryczkowski. Warto dodać, że GKS Cartusia Kartuzy działa w pionie Ludowych Zespołów Sportowych jako wiodący klub wsi pomorskiej.
Zawody obserwował zastępca burmistrza Kartuz Tomasz Belgrau, który był zadowolony z poziomu imprezy na kartuskiej macie.
W imprezie walczyli młodzicy do lat 15, młodziczki w tej samej grupie wiekowej oraz adepci walki klasycznej nieco młodsi.
W kat. wagowej do 42 kg najpiękniejszą walkę finałową stoczyli Mateusz Hirsz (Morena Wega Żukowo) i Andrzej Drewa (Cartusia Kartuzy). Zwyciężył Mateusz Hirsz i on stanął na najwyższym podium. W wadze do 35 kg wśród młodzików dobrze walczył Natan Wolski (Cartusia Kartuzy), który uległ w finale Aleksandrowi Jasenko (Rosja). Inny zawodnik Cartusii – Dawid Ducher w wadze 59 kg w pojedynku finałowym musiał uznać wyższość Arioma Wiktorowa (Rosja). Udanie zadebiutował Paweł Leik (Cartusia Kartuzy), który wśród adeptów do 22 kg wywalczył złoty medal wygrywając w finale z Marcinem Gortem (Olimpik Lubichowo). W kategorii wagowej do 40 kg Paweł Landowski (Olimpik Lubichowo) postarał się o dużą niespodziankę, zwyciężając Dimitiwa Safanowa. Jego trener Seweryn Murawski (Olimpik Lubichowo) cieszył się ogromnie z tego zwycięstwa.
Drużynowo triumfowała Cartusia Kartuzy, zdobywając puchar prezesa POZZ przed reprezentacją Kaliningradu, Moreną Wegą Żukowo, ULKS Łękinia Koszała, na 5. miejscu sklasyfikowano Olimpik Lubichowo, 6. ZKS Granica Gdańsk.

Mirosław Begger