Żaneta Stenka z KTS-K GOSRiT Luzino, Mistrzynią Polski full contact, Zuzanna Kalbarczyk z brązowym medalem.

W dniach 31 marca – 2 kwietnia w Stębarku, odbywały się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w pełnym kontakcie (full contact). Żaneta Stenka, reprezentująca KTS-K GOSRiT Luzino wywalczyła tytuł mistrzowski w juniorach starszych (do lat 18) w kat. powyżej 70 kg. W walce finałowej jednogłośnie na punkty wygrała z Oliwią Perwińską z Zielonej Góry. Brązowy medal wśród seniorek wywalczyła do 60 Zuzanna Kalbarczyk. Ta kategoria była najmocniej i najliczniej obsadzoną kategorią wśród kobiet.

Obie Panie trenują w Luzinie od początku pod okiem trenera Rafała Karcz. Wyjazd był sfinansowany w ramach dotacji Gminy Luzino – dziękujemy!

W Mistrzostwach startowało 237 zawodników z 59 klubów. Warto zaznaczyć, że to już drugi tytuł mistrzowski Żanety w tym roku. Na początku marca wywalczyła Mistrzostwo Polski w formule kick-light.

Teraz zawodników z Luzina,   czeka odległy wyjazd na kolejny mistrzowski turniej do Będzina. Tam rywalizować będą juniorzy i seniorzy w formułach pointfighting i light contact oraz kadeci w kick-light. Nasza Reprezentacja liczyć będzie ok 15 zawodników.