Żaneta Stenka w Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata

Żaneta Stenka w Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata

Żaneta Stenka, reprezentująca KTS-K GOSRiT Luzino w Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata dzieci, kadetów i juniorów, które odbędą się w dniach 30.09 – 08.10. br. we włoskim Lido di Jesolo. Młodsza siostra utytułowanej zawodniczki oraz trenerki – Pauliny, ma już na koncie dwa brązowe medale Mistrzostw Europy, które w zeszłym roku odbyły się w Czarnogórze.

Tym razem jednak po raz pierwszy zawalczy w gronie juniorek, gdyż ostatnie medale ME w Budvie wywalczyła w gronie kadetek starszych.

Żaneta aby zakwalifikować się na Mistrzostwa Świata juniorów, musiała zdobyć złoty medal Mistrzostw Polski i tego też dokonała w Zawierciu, podczas krajowego czempionatu w formule light contact (walka ciągła w lekkim kontakcie). Na co dzień Żaneta trenuje na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie, gdzie gospodarzem jest Dyrektor GOSRiT Piotr Klecha. Żaneta od początku trenuje pod okiem Rafała Karcz, stąd też uzupełniające treningi realizuje w obiekcie Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego przy ul. I Brygady Panc. WP 5 w Wejherowie.

Skład reprezentacji Polskiego Związku Kickboxingu jest imponujący. Do Włoch wybiera się rekordowa ilość reprezentantów- ponad 200 osób (zawodnicy, trenerzy, sędziowie, oficjele oraz rodzice najmłodszych zawodników).

Do najważniejszej imprezy w kickboxingu w roku w gronie dzieci (7-10 lat), kadetów (10-15 lat) oraz juniorów (16-19lat) zgłosiło się ponad 2500 zawodników z 62 reprezentacji z całego świata.

Wśród trenerów kadry jest także Rafał Karcz, który od 2018 roku jest trenerem reprezentacji Polski juniorów.