Zakończyły się zmagania tegorocznej Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej w Kębłowie

Zakończyły się zmagania tegorocznej Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej w Kębłowie

Zakończyły się zmagania tegorocznej Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej, która od początku wakacji, rozgrywana była na Boisku Sportowym GOSRiT w Kębłowie. Rozgrywki, odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych , rocznik 2002-2008 oraz 2009 i młodsi. W sumie we wszystkich turniejach udział wzięły aż 34 drużyny!

W starszej kategorii najlepszą ekipą okazał się RKS Wojak, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęły Dzikie Kaczki, a na trzecie miejsce, po ostatniej kolejce, wskoczyła Joga Bonito! Nagrodę fair play przyznano Wojakowi i drużynie Joga Bonito.  Najlepszym strzelcem bezkonkurencyjnie został Oskar Pruszyński-Raban!   

W ostatnim decydującym turnieju po raz pierwszy udział wzięły Nagrzene Grzanki, które dotarły aż do finału. Tam musieli uznać wyższość tegorocznego triumfatora, który tylko potwierdził swoją dominację zdobywając kolejne dwie pizze z Zajazd Chata Kębłowo . Trzecie miejsce trafiło do ekipy Sołtys Team, drużyna Łukasza Michałka w małym finale pokonała FC Łukaszy. W piątkowym turnieju wzięły udzial także Dzikie Kaczki, Majstry oraz Joga Bonito!  

Dodatkowo w pozostałych 4 turniejach zagrały drużyny tj: Spóźnieni, FC Kolumbia, Sandały Mojżesza, Duma Pomorza, Angry Birds, Budowa FC, EGB ORŁY,  Paralitycy, Watykan 33, Paralitycy. Łącznie przez 5 tygodni zagrało z nami 17 drużyn!

W młodszej kategorii, rozegraliśmy pięć kolejek, w których wystąpiło łącznie aż 17 drużyn! Na orliku w Kębłowie zagrało więc prawie 200 zawodników.  

Po dwie wygrane w turniejach mają drużyny Brasiliany oraz KLK Kierzkowo.  Ostatni turniej kończący tegoroczną edycję wgrał zespół Balociki . Czterem drużynom udało się zagrać we wszystkich pięciu rundach, a były to: Brasiliana, BKS Sokoliki, FC Zelewo oraz FC Jajka.

Nasze rozgrywki, skierowane do „Dzikich Drużyn”, nie tylko z terenu gminy Luzino, współtworzone są przez młodych uczestników rywalizacji, którzy oprócz punktów zdobytych na boisku, otrzymują je za wsparcie w organizacji ligi.  Tegoroczna edycja zorganizowana została przez Wikęd Luzino, GOSRiT Luzino, KTS-K Luzino, przy wsparciu Pomorskiego ZPN , gminy Luzino oraz Pomorskiego LZS. Przed nami jeszcze kolejne turnieje dla nieformalnych drużyn, o których informować będziemy na stronie GOSRiT Luzino.

Więcej info o lidze na : https://www.facebook.com/wakacyjnaligakeblowo