Za nami „Luzińska Dziesiątka” i „Bieg Lusini” na 5 kilometrów.

Za nami „Luzińska Dziesiątka” i „Bieg Lusini” na 5 kilometrów.

W sobotę 25 maja br., odbyła SIĘ kolejna edycja  Biegu Luzińska Dziesiątka i Bieg Lusini na 5 kilometrów. Znakomicie zorganizowane zawody, odbyły się już tradycyjnie na luzińskiej Ścieżce Zdrowia. W sportowej rywalizacji, wzięło udział blisko 200 zawodników w tym, liczna grupa mieszkańców naszej gminy, w tym wójta Jarosława Wejera z małżonką,

Zawody zorganizowali biegacze, Kaszubi Luzino z kierownikiem biegu, Justyną Kankowską na czele.

Impreza była współorganizowana przez: gminę Luzino, KTS-K GOSRiT Luzino, Nadleśnictwo Strzebielino, OSP Luzino oraz Pomorski LZS.

Sponsorami wydarzenia byli: : Mariusz Maszota El-Professional, Grzegorz Wiśniewski i Rafał Kędzior WIKĘD, Hubert Szweda ELPOL, Tomasz Kopacz PROTEL, Paweł Kankowski Usługi Ogólnobudowlane, Zygmunt Labuda RTV AGD Luzino, Kinga Blokus Pierniki BAJKA, Kinga Bisewska Gospodarstwo PROSTO Z POLA, Pizzeria SORRENTO, Artur Semak Masaż I Rehabilitacja, Marcin Kaszuba Firma KASZUBA, Jerzy Bargański Gospodarstwo Pszczelarskie w Barłominie, Izabela Bach Gabinet Kosmetyczny ZWIERCIADŁO. Do tego Piekarnia  JAK DAWNIEJ, która co roku piecze dla nas przepyszny chleb i drożdżówkę oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kochanowa , które raczyły nas wyśmienitym żurkiem. Wodę podawali nam wolontariusze, niezawodny Pan Mariusz Mrzygłocki z dziećmi i nasze dzieci i rodziny. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Po zakończeniu rywalizacji odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Uczestniczył w niej Jarosław Wejer, Wójt Gminy Luzino, który już tradycyjnie brał udział w biegu oraz Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino.

Na najlepszych zawodników, jak zawsze w Luzinie, czekały statuetki Diabelskich Skrzypiec oraz Lusinia.

Impreza została dofinansowana przez gminę Luzino oraz Pomorskie Zrzeszenie LZS ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

Wyniki :  https://elektronicznezapisy.pl/event/10510.html

Więcej informacji oraz zdjęcia na fb biegu: https://www.facebook.com/profile.php?id=100091762540122