Za nami bardzo udany sezon luzińskich tenisistów stołowych

pdzanami20158_003PODSUMOWANIE SEZONU 2014/15 TENISISTÓW STOŁOWYCH KTS-K GOSRiT LUZINO
W zakończonym sezonie 2014/15 tenisiści stołowi KTS-K GOSRiT LUZINO rywalizowali w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych.
Był to bardzo udany sezon, w którym zawodniczki luzińskiego klubu- Magda i Katarzyna Płotka, w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w grze indywidualnej i drużynowej zdobyły łącznie 7 medali- w kat. kadetek 5 medali (1 złoty, 2 srebrne, 2 brązowe), a w kat. juniorek 2 brązowe medale.
Ponadto wystąpiły dziewięć razy w Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych zajmując czołowe miejsca. W klasyfikacji klubowej kadetek po sezonie 2014/15 KTS-K GOSRiT LUIZNO został sklasyfikowany na miejscu 3, a w kat. juniorek na miejscu 2 Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Tenisa Stołowego.
Oprócz rywalizacji w województwie nasze zawodniczki brały udział w rozgrywkach GRAND PRIX POLSKI, organizowane przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Zawody te odbyły się w Krakowie, Łaziskach Górnych, Łomży, Krośnie i Zielonej Górze. Największym sukcesem (po wygraniu eliminacji wojewódzkich) należy uznać 5 miejsce drużyny KTS-K GOSRiT LUZINO w Drużynowych Mistrzostwach Polski Kadetek (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży), które zostały rozegrane w Krośnie. Po raz pierwszy nasz klub zdobył punkty we współzawodnictwie sportu dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki w sezonie 2014/15, co dało 7 miejsce w województwie pomorskim , a 1 miejsce w powiecie wejherowskim.
Co więcej Magda i Katarzyna reprezentowały pomorskie LZS na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Ludowych Zrzeszeń Sportowych w Raszkowie (woj. wielkopolskie), gdzie zajęły odpowiednio 7 i 13 miejsce.
W rozgrywkach drużynowych KTS-K GOSRiT LUZINO rywalizowało w IV lidze pomorskiej i zajęło 9 miejsce na 17 drużyn startujących.
Dzięki p. K. Bertrand z Delikatesy Centrum Luzino, zostały zakupione stroje sportowe a także zapewniony transport na mecze do odległych miejscowości, jak Czarne, Biesowice, Bytów.
Oprócz rozgrywek indywidualnych i drużynowych organizowanych przez PZTS nasi tenisiści brali udział w licznych turniejach gminnych i powiatowych, gdzie zdobywali czołowe miejsca (Maja Jarzynowska, Dariusz Michalak, Dagmar Rzoska, Agata Płotka, Anita Hinc, Krzysztof Gruszczyński).
Dzięki p. Jarosławowi Wejer już po raz piąty odbył się turniej GRAND PRIX LUZINA o Puchar Wójta Gminy Luzino, który cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców. Osobne podziękowania należą się dyrektorowi GOSRiT p. Piotrowi Klecha bez którego nie byłoby to możliwe do zrealizowania. Działalność sekcji została również dofinansowana przez Gminę Luzino
Wszystkich sympatyków tenisa stołowego zapraszamy na treningi, które rozpoczynamy w pierwszy wtorek września o godz. 17.

Info: Płotka Waldemar