Z wizytą w Gminie Sierakowice

Z wizytą w Gminie Sierakowice

W środę 22 maja br. Piotr Klecha – przewodniczący Pomorskiego Zrzeszenia LZS odwiedził znajdująca się w samym sercu Kaszub,  gminę Sierakowice. Na obiektach Gminnego Klubu Sportowego spotkał się z koordynatorem ds. sportu, Marianem Wnuk – Lipińskim, który w kilku słowach opowiedział o działaniach sportowych na terenie gminy.

Najważniejszymi klubami w gminie Sierakowice są:
KS BAT Sierakowice III ligowy klub koszykówki mężczyzn, który w tym roku był o krok od awansu do drugiej ligi. Klub ten współpracuje z KS BAT Kartuzy, który skupia się na szkoleniu dziewcząt i chłopców(piłka ręczna).

Kolejnym klubem jest UKS Lis Sierakowice tenis stołowy obecnie występuje w II lidze z aspiracją na I ligę. Oczkiem w głowie są synowie trenera Pawła Michny, którzy startują z powodzeniem na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Klubem związanym z LZS-em jest młody stosunkowo ULKS PANDA Sierakowice , który skupia się na szkoleniu tenisa stołowego dzieci z miejscowej podstawówki. Warto dodać, że zawodnicy sekcji reprezentować będą Pomorze na Mistrzostwach Polski LZS w Brzegu

GKS Sierakowice to najstarszy klub piłki nożnej w gminie Sierakowice, także związany z LZS-em i najbardziej znanym działaczem jest nie żyjący już Tadeusz Wesółka.

WKS Gowidlino to klub piłkarski, który powstał w 1995 roku obecnie skupia 200 dzieci i zespół seniorski i jest już pewne że awansuje w tym roku do wyższej klasy rozgrywkowej.

Najważniejsze imprezy/wydarzenia:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej skupiające ok 900 dzieci w trzy dniowej imprezie lekkoatletycznej ze szkół z terenu gminy Sierakowice,

Turniej Miast i Gmin szereg imprez skumulowanych w tygodniu, ORLIK OPEN- turniej tenisa ziemnego, Europejski Tydzień Ruchu, Mistrzostwa gminy 5 piłkarskich, Biegi Papieskie Wokół Ołtarza oraz  Turniej halowy im. Tadeusza Wesółki . Poza tymi imprezami jest wiele szkolnych imprez.

Wybitnymi sportowcami w gminie Sierakowice są :

Anna Makurat, Aleksandra Makurat- (KS BAT Sierakowice obecnie w innych klubach), Tomasz Rzeszutek( Baszta Bytów), Anna Dobek