XXVII Ogólnopolski Bieg Orłów w Czarnej Dąbrówce

Tradycyjnie już 3 maja ulicami Czarnej Dąbrówki w krainie lasów jezior i rzek, odbył się 27 Ogólnopolski Bieg Orłów. Głównym organizatorem biegu jest Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce oraz Urząd Gminy Czarna Dąbrówka. Współorganizatorem imprezy jest Pomorskie Zrzeszenie LZS.

Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

Trasa biegu liczyła 10 kilometrów i przebiegała ulicami Czarnej Dąbrówki. W biegu głównym uczestniczyło 165 biegaczy z których 162 ukończyło bieg oraz 35 chodziarzy Nordic Walking z których 33 ukończyło chód.

Zwycięzcą XXVII Biegu Orłów z czasem 32:21 został Grzegorz Ebel z Nożynka tuż za nim z czasem 32:23 przybiegł Łukasz Wirkus z Lipnicy. Wśród pań z czasem 38:22 najlepszą była Antonina Rychter z Szczecinka, natomiast na drugim miejscu z czasem 39:29 uplasowała się Aleksandra Pochranowicz z Gdańska.

Na mecie 27 Biegu doszło do niecodziennej sytuacji. Jeden z biegaczy Leszek zaraz po ukończeniu biegu upadł na kolana i oświadczył się swojej ukochanej Sylwii.

Po biegu głównym odbył się koncert muzyki Reggae w wykonaniu „HUBERTA” z Kartuz, który przyciągnął młodzież, biegaczy oraz przybyłych gości do tańca i zabawy.

Głównym celem XXVII Biegu Orłów jest popularyzacja biegania jako jednej z form aktywnego wypoczynku oraz upowszechniania kultury fizycznej i promocji gminy.