XXIII Mistrzostwa LZS Oldbojów w piłce Nożnej, 02.09.2023

XXIII Mistrzostwa LZS Oldbojów w piłce Nożnej, 02.09.2023

Takich emocji sportowych jeszcze nie było

Rolą każdej dorosłej osoby od rodzica do wychowawcy, trenera jest by na twarzy każdego dziecka zawsze gościł uśmiech, FK Oldboje od lat w każdy możliwy sposób realizują ten cel. Tym razem wspólnie z Magdaleną Majewską Burmistrzem Kępic Maciejem Chaberskim z-cą Burmistrza, Małgorzaty Laskowskiej Szefowej wszystkich Szefów oraz w Partnerskiej współpracy Mieczysława Struk Marszałka Województwa Pomorskiego, Pawła Lisowskiego Starosty Słupskiego i Piotra Klechy Prezesa Pomorskiego Zrzeszenia LZS. W ramach XXII Mistrzostw LZS Oldbojów młodzi adepci i narybek Garbarni Kępice pod okiem trenera Karola Waszaka rozegrali mecz za co zostali wynagrodzeni medalami i okazałymi pucharami, była to wspaniała przygoda dla naszych milusińskich. Gratulacje za stres, odwagę i walkę Fair Play Łączymy Pokolenia od Przedszkola do Oldboja.

Emocje już opadły bo takiej rywalizacji sportowej nie było od lat zarówno na stadionie Garbarni Kępice jak i w „Mistrzostwach LZS Województwa Pomorskiego Oldbojów w Piłce Nożnej”. Słoneczna pogoda sprzyjała na rodzinne spędzenie wolnego czasu relaksu i sportu. Zespoły przywitał i oficjalnie otworzył pan Maciej Chamerski zastępca Burmistrza Kępic, życząc wspaniałej zabawy i emocji, jakby przewidział jak się później okazało. W turnieju wystąpiło sześć zespołów (w ostatniej chwili wycofała się Burza Słupsk) naszpikowanych zawodnikami z górnej półki. Można rzec starzy wyjadacze oraz młodzi i głodni jeszcze sukcesów, to dlatego stał na bardzo wysokim poziomie. Mecze trwały po piętnaście minut i ogólnie strzelono czterdzieści sześć pięknych bramek, wiele jak na stadionach świata. Rywalizacja zacięta każdy punkt był na wagę mistrzostwa. W ostatnich swych grach kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa zespoły Iron Gates Poland oraz Team Adamski przegrały swoje pojedynki. Jeszcze nigdy się tak nie zdarzyło, żeby cztery zespoły miały taką samą ilość punktów ( zdjęcia wyników, tabeli w załączeniu). O mistrzostwie zadecydowały bramki a dokładniej mówiąc strzelona jedna więcej. Remisy miedzy Iron Gates Poland a Team Adamski i Gwardia Koszalin a Garbarnią Kępice ukształtowały końcową tabelę. XXII Mistrzem Ludowych Zespołów Ludowych Województwa pomorskiego w Piłce Nożnej została drużyna Iron Gates Poland, wicemistrzem Team Adamski Słupsk, a trzecie miejsce zajęła Gwardia Koszalin. Wszystkie zespoły otrzymały okazałe puchary i medale, zawodnicy wyróżnienia oraz ufundowane upominki, które wręczała pani Magdalena Majewska Burmistrz Kępic. Mistrzostwa sędziowali Tadeusz Tama i Adrian Marszałek z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Słupski, zostali również uhonorowani statuetkami i dyplomami. Królem strzelców mistrzostw został Jacek Adamski Team Adamski Słupsk, Bramkarzem Paweł Rolnik z Garbarni Kępice, natomiast najlepszym zawodnikiem Michał Czyżewski z Iron Gates Poland, upominki ufundowało Starostwo Słupskie.

Wyróżniono również zawodników statuetkami zawodników poszczególnych drużyn; Andrzeja Pawlika Teamu Adamski Słupsk, Krzysztofa Raptę Bałtyk Koszalin, Krzysztofa Będzimirowskiego Iron Gates Poland, Rafała Skibińskiego FK Oldboje Słupsk, Marcina Chudzika z Gwardii Koszalin i Tomasza Pietrasika z Grabarni Kępice. Specjalnym Pucharem FAIR PLAY został uhonorowany Krzysztof Deńczyk Garbarnia Kępice strzelił bramkę ale po chwili przyznał, że pomógł sobie ręką , której nikt nie zauważył. Postaw godna sportowca i szacunku dla kolegów. Pani Burmistrz zaprosiła na kolejną imprezę sportową, którą możemy tam zorganizować w przyjaznym klimacie za co serdecznie dziękujemy.

Za nasze wspólne granie, spędzony czas i promocję naszej imprezy sportowej oraz kawałek nasze Małej Ojczyzny Pomorza bardzo dziękuję.

Zespół Iron Gates Poland wystąpił w składzie:

Michał Czyżewski w bramce, Paweł Sadowski, Dariusz Kamiński, Piotr Wojciechowski, Krystian Będzimierowski, Łukasz Lisik, Tomasz Mazurek i Tomasz Drewnik.

Składam serdeczne podziękowanie Ernestowi Czelewiczowi za pomoc w organizacji oraz Małgorzacie Laskowskiej oraz pani Elżbiecie Rokicie Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Słupsku.

Za Patronat Honorowy: Magdalenie Majewskiej Burmistrzowi Kępic, Mieczysławowi Struk Marszałkowi Województwa Pomorskiego, Pawłowi Lisowskiemu Staroście Słupskiemu i Piotrowi Klecha Prezesowi Pomorskiego Zrzeszenie LZS.

“Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego”