XXIII Festiwal Skoku Wzwyż

XXIII Festiwal Skoku Wzwyż

Festiwal Skoku Wzwyż w Skórczu stał się już tradycją, w tym roku już po raz 23. zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych, począwszy od dzieci klas I-IV szkół podstawowych, aż do seniorów, zmierzyli się w kwietniowy dzień na hali ZSP w Skórczu. Jak co roku nie zabrakło emocji oraz wartościowych wyników na poziomie ogólnopolskim.
Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

W kategorii klas V-VI dziewcząt rywalizację zdominowała Agata Kobus pokonując poprzeczkę na wysokości 141 cm, co dało jej nowy rekord festiwalu w tej kategorii wiekowej. W tej samej kategorii chłopców Błażej Fejster równiez ustanowił nowy rekord festiwalu oraz nowy rekord Skórcza i Gminy Skórcz uzyskując wynik 162 cm.

Bardzo dobre wyniki padły również w kategorii młodzików: Kacper Nalborski uzyskał 170 cm, a Anna Łaska 156cm i był to najlepszy wynik wśród kobiet na tej imprezie.

W konkursie OPEN kobiet wygrała Patrycja Steć (z Gimnazjum Wilczęta) z wynikiem 155cm. Z mężczyzn najlepszym był Filip Felski, który pokonał poprzeczkę na wysokości 185cm. W sumie w zawodach uczesniczyło 94 zawodników.

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki:

Komunikat XXIII Festiwal Skórcz