XXI Turniej Piłkarski im. Stanisława Muchy

XXI Turniej Piłkarski im. Stanisława Muchy

turnmuchy2015_006Corocznie odbywający się Turniej Piłkarski im. Stanisława Muchy na stałe wpisany jest w historie smętowskiego sportu. Po raz kolejny piłkarze dostarczyli kibicom niezapomnianych emocji, a panująca na boisku atmosfera jedynie podkreśliła rangę tego wydarzenia.

Dnia 25 lipca 2015 roku na obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Kultury Sportu
i Rekreacji w Smętowie Granicznym odbył się XXI Turniej Piłkarski im. Stanisława Muchy wraz z uroczystością wręczenia złotych odznaczeń.
Wydarzenie poświęcone jest pamięci człowieka słynącego z otwartości, ogromnego zapału do propagowania wartości z zakresu szeroko pojętej kultury oraz aktywności fizycznej. Pan Stanisław Mucha, o którym mowa pełnił funkcję dyrektora miejscowego ośrodka kultury, sportu i rekreacji w latach 1976 – 1995. Mieszkańcy gminy do dziś wspominają zrealizowane w tam tym czasie inicjatywy, a corocznie odbywający się turniej ma być dowodem na to, że wciąż pamiętamy.
Inauguracja sobotnich rozgrywek rozpoczęła się o godzinie 15.00. Uczestniczyli w niej wszyscy zawodnicy, a także zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczęła p.o. dyrektora ośrodka – pani Mariola Jeziorska, która powitała wszystkich zaproszonych gości i przedstawiła program imprezy. Następnie głos zabrał pan Franciszek Kaszubowski – prezes SKF LZS „POGOŃ” Smętowo Graniczne, który wręczył członkom klubu Złote Odznaki. Odznaki otrzymali:
Michał Chrzanowski, Paweł Świderski, Bartłomiej Kozłowski, Andrzej Pyrkowski, Andrzej Wąsik, Adam Moczyński.
Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:
Miejsce I – LZS Smętowo
Miejsce II – AMATORZY
Miejsce III – OLDBOYE

Po meczach finałowych na amfiteatrze GOKSiR odbyła się uroczystość wręczenia pucharów oraz statuetek i nagród dla najlepszego piłkarza (Miłosz Kinder, Szymon Manuszewski, Leszek Kinder) i bramkarza turnieju (Maciej Cejer, Paweł Świderski). Organizatorzy przygotowali również dla wszystkich zgromadzonych grochówkę oraz pieczone kiełbaski.
Po zakończeniu turnieju odbyła się trwająca do wczesnych godzin rannych zabawa taneczna prowadzona przez DJ z lat 80 – Mariusza Moczyńskiego i Marka Sambor.
Dyrekcja GOKSIR i Zarząd SKF „POGOŃ” Smętowo Gr. pragną serdecznie i gorąco podziękować wszystkim sponsorom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie turnieju, bez których przeprowadzenie zawodów byłoby niemożliwe.
Już za rok w tym samym miejscu odbędzie się kolejny, tym razem XXII równie niezwykły, bo historyczny i wyjątkowy turniej piłkarski.

Marta Bronk – Szambowska