XXI Igrzyska Młodzieży Szkolnej Sierakowice 2022

XXI Igrzyska Młodzieży Szkolnej Sierakowice 2022

XXI Igrzyska Młodzieży Szkolnej Sierakowice 2022 – za nami
Po trzyletniej przerwie powróciło święto sportu szkolnego na nowy obiekt Lekkoatletyczny w Sierakowicach. Igrzyska otworzył wice wójt gminy Sierakowice Zbigniew Fularczyk oraz gość specjalny Krzysztof Różnicki Mistrz Polski seniorów z Włocławka w biegu na 800 m, Mistrz Europy juniorów z Talina w biegu na 800 m. Mistrz towarzyszył nam także w pierwszym dniu jako sędzia oraz wręczał medale.
W dniach 08-10.06.2022r odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej z terenu Gminy Sierakowice, młodzież walczyła w konkurencjach lekkoatletycznych i grach zespołowych w kategoriach uczniów 4/6 oraz 7/8 klasy. Punktacja przyznawana była dla sześciu pierwszych miejsc a suma punktów wpływała na klasyfikacje generalną.Po trzydniowych zmaganiach na najniższym stopniu podium stanęła szkoła podstawowa NR2 w Sierakowicach przed nią Szkoła Podstawowa NR 1 w Sierakowicach a na pierwszym miejscu Szkoła Podstawowa w Gowidlinie.
– Miesiące przygotowań, trzy dni zmagań i jest warto bo widzieliśmy ogromne zaangażowanie ze strony młodzieży. Zmieniliśmy odległości biegów w młodszej kategorii a także zrezygnowaliśmy z biegu długiego na 3000m.Wszystko to dopasowane do uczestników bo trzy lata wstecz były jeszcze gimnazja. Bardzo dziękuję Krzysztofowi Różnickiemu za poświęcony czas i wspieranie młodych sportowców bo jak sam zauważył było kilka następców i następczyń.