Rekordowe XIX Grand Prix Sztumu w biegach przełajowych

Rekordowe XIX Grand Prix Sztumu w biegach przełajowych

Niezwykle udane było XIX Zimowe Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych 2017/18 pod Patronatem Leszka Tabora Burmistrza Miasta i Gmin Sztum i patronatem medialnym Dziennika Bałtyckiego, w których wystartowało ponad 600 osób, w tym ponad 330 w biegu głównym osób K i M na dystansie 9,2 km,  60 w biegu juniorów na dystansie 4,6 km, 150 dzieci,  ponad 50 w marszu Nordic Walking oraz pierwszy raz 17 osób w canicross, czyli w biegu z psem na smyczy. W imprezie startowało bardzo dużo mieszkańców Miasta i Gminy Sztum, Powiatu Sztumskiego ale również z całego Województwa Pomorskiego  oraz Warmińsko-Mazurskiego i Kujawsko Pomorskiego a nawet Wielkopolskiego.  To absolutnie rekordowe Zimowe Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych pod Patronatem Leszka Tabora Burmistrza Miasta i Gminy Sztum, który od początku imprezy, od 23 października 1999 uczestniczy w naszej imprezie.

Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

To jedna z największych imprez sportowych w naszym mieście, po Sztumskim Biegu 3 Maja.. Dopisała pogoda, frekwencja i jak organizacja imprezy, wsparcie partnerów, sponsorów, sponsorem strategicznym było Miasta i Gmina Sztum oraz pomoc współorganizatorów. Było wiele nowości, trzyczęściowy medal, czyli medal po każdym biegu, bieg z psem czyli canicross, klasyfikacja małżeństw, filmik o Sztumie  i losowanie nagród  podczas zakończenie imprezy w sali sztumskiego Kino-Teatru z występem artystycznym uczennic ZSZ Barlewiczki,  smaczny sztumski posiłek regeneracyjny, liczne nagrody regulaminowe itd.

W trzecim biegu zdecydowanie wygrał Andrzej Rogiewicz, drugi był Mateusz Niemczyk a trzeci Michał Derdowski. XIX Grand Prix Sztumu wygrał Mateusz Niemczyk – KKB Starogard, wyprzedzając Andrzeja Rogiewicza z Postolina. Na starcie III biegu pierwszy raz od wielu lat z przyczyn zdrowotnych  zabrakło Bartosza Mazerskiego. Wśród kobiet w trzecim biegu wygrała Małgorzata Tuwalska/Zantyr/ i była pierwsza w cały cyklu Grand Prix Sztumu, przed swoja siostrą Elżbietą. W kategorii juniorek młodszych najlepsza była Beata Niemyjska/Zantyr/, podopieczna P. Jażdżewskiej. Klasyfikacje końcową canicross wśród mężczyzn zdecydowanie wygrał Krzysztof Pawłowski z Tczewa, a wśród kobiet Magdalena Janczak z Pszczółek. Ze sztumskich zawodników na wyróżnienie zasługuje drugiego na mecie Igora Tyburskiego i drugie w klasyfikacji końcowej młodzików na  dystansie 4,6 km, zdecydowane zwycięstwo Jana Kołpaka w swojej kategorii wiekowej biegu głównego na dystansie 9,2 km.  W trzecim biegu XIX Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych wzięło udział ponad 440 uczestników,  w tym 270  w biegu głównym K i M i na dystansie 9,2 km,  41 juniorów na 4,6 km,  ponad 40 w marszu rekreacyjnym i w rywalizacji sportowej Nordic Walking, 10 w canicross oraz 80 dzieci. W imieniu Pomorskiego Zrzeszenia LZS nagrody wręczała Danuta Janczak.

Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tak udanej organizacji XIX edycji Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych, samorządów, partnerów, sponsorów i darczyńców, współorganizatorów, firm i instytucji,  mediów, sędziów i obsługi, zabezpieczenia medycznego, informatycznego i bezpieczeństwa, wolontariatowi. Szczególnie dziękuje: Marlenie Nowosielskiej, Iwonie Burczyk, Irenie Kołpak, Danucie  Grochowskiej, Elżbiecie Czerkies, Marii Mazerskiej, Danucie Świderskiej, Warżel,  Krzysztofowi Burczykowi, Andrzejowi Belzytowi,  Zygmuntowi Słupeckiemu, Bogdanowi Owsianemu,  Bogdanowi Cebuli, Piotrowi Piesikowi, Bogdanowi Grochowskiemu , Leszkowi Stalińskiemu, Krzysztofowi Kamińskiemu, Sławomirowi i Dominikowi  Wiechowskim,  Wiesławowi Świderskiemu itd…Poniżej partnerzy, sponsorzy….

Dziękujemy wszystkim za udział w biegach, marszu Nordic Walking,  dziękujemy za pomoc i wsparcie, współorganizacje, za kibicowanie, za to że Państwo byli z nami. XIX Zimowe Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych pod Patronatem Leszka Tabora Burmistrza Miasta i Gminy Sztum przechodzi do historii, jako rekordowe pod każdym względem i niezwykle udane organizacyjnie i sportowo. Wszystkie wyniki III biegu na https://elektronicznezapisy.pl/events.html

Film z imprezy pana Marka Mroza

Fotorelacja bieg dzieci

Fotorelacja Bieg Główny, Nordic Walking, Canicross