X Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy w Lini

X Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy w Lini

biegl_2015_04426 kwietnia 2015 roku stadion gminny w Lini był areną X Kaszubskiego Wojewódzkiego Biegu Przełajowego Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Lini. Organizatorami tej największej w gminie Linia imprezy sportowej byli: Gminne Stowarzyszenie LZS, Gminny Dom Kultury w Lini oraz Urząd Gminy w Lini. Impreza została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Współorganizatorami biegu byli: Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku, Urząd Marszałkowski w Gdańsku, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Lini, drużyny harcerskie ZHP z Lini i Luzina, Stowarzyszenie „Bądźmy Razem” z Lini oraz jednostka OSP ze Strzepcza. Koordynatorem i głównym organizatorem sportowego święta był Jan Trofimowicz – dyrektor GDK w Lini a zarazem Wiceprzewodniczący Pomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku.
Jak co roku zawody rozpoczęły się od uroczystej defilady pod przewodnictwem Gminnej Orkiestry Dętej działającej przy lińskim GDK. Wszyscy przybyli przy dźwiękach orkiestry odśpiewali hymn państwowy. Uroczystego otwarcia jubileuszowej 10. edycji biegu przełajowego dokonała wójt gminy Linia Bogusława Engelbrecht, która wszystkim startującym życzyła udanych wyników i ukończenia zmagań sportowych bez kontuzji. Organizatorzy przygotowali okolicznościowe patery dla działaczy sportowych, którzy przed 10-ma laty zorganizowali pierwszy bieg i kolejne pierwsze edycje imprezy. Podziękowania przygotowano dla Stanisława Bigus, Józefa Kotas, Zdzisława Konkel, Edmunda Szymikowskiego oraz dla zaangażowanego dotychczas w organizację kolejnych biegów, byłego wójta gminy Linia – Łukasza Jabłońskiego. Po krótkim powitaniu przyszedł czas na emocje sportowe.
Startowano w kilku kategoriach wiekowych na różnych dystansach. Oto medaliści z poszczególnych dystansów:
Kategoria KRASNOLUDKI – dziewczynki rocznik 2008 i młodsze – 200 m:
1. Maja Marszewska – Hopowo
2. Marcelina Urban – MKS Fighter
3. Martyna Henig – ZS Strzepcz

Kategoria KRASNOLUDKI – chłopcy rocznik 2008 i młodsi – 200m:
1. Krzysztof Lewiński – SP 6 Reda
2. Samuel Bladowski – ZS Strzepcz
3. Jakub Skrzypkowski – ZS Strzepcz

Kategoria dziewczynki rocznik 2005-2007 – 400 m:
1. Aleksandra Kotłowska – SP Pobłocie
2. Julita Szczypior – SP Łyśniewo
3. Paulina Jóskowska – ZS Rokity

Kategoria dziewczynki rocznik 2005-2007 – 400 m:
1. Aleksandra Kotłowska – SP Pobłocie
2. Julita Szczypior – SP Łyśniewo
3. Paulina Jóskowska – ZS Rokity

Kategoria chłopcy rocznik 2005-2007 – 400 m:
1. Dominik Drywa – ZS Linia
2. Paweł Boguszewski – ZSSiO SP nr 75 Gdańsk
3. Kacper Pranczk – MKS Fighter

Kategoria dziewczynki rocznik 2002-2004 – 1000 m:
1. Wiktoria Naczk – LKB Braci Petk Lębork
2. Karolina Treder – MKS Fighter
3. Estera Skrzypkowska – ZS Strzepcz

Kategoria chłopcy rocznik 2002-2004 – 1000 m
1. Benjamin Damps – SP Luzino
2. Filip Lewandowski – SP nr 8 Lębork
3. Andrzej Stricker – ZS Rokity

Kategoria młodziczki rocznik 1999-2001 – 1400 m:
1. Weronika Lewna – Gimnazjum nr 3 Słupsk
2. Renata Strupińska – LKB Braci Petk Lębork
3. Martyna Dalecka – ZS Rokity

Kategoria młodzicy rocznik 1999-2001 – 1800 m:
1. Norbert Jefimczyk – SSI Aktywni Damnica
2. Dawid Mizgier – ZS Rokity
3. Mikołaj Baranowski – KS Wejher

Kategoria juniorki rocznik 1996-1998 – 3200 m:
1. Ewa Dawidowska – Baszta Bytów
2. Agata Okroy – ZSP nr 4 Wejherowo
3. Natalia Strupińska – LKB Braci Petk Lębork

Kategoria juniorzy rocznik 1996-1998 – 3200 m:
1. Adam Keller – MKS Fighter Bukowina
2. Mateusz Kołtonowski – SSI Aktywni Damnica
3. Adam Strupiński – LKB Braci Petk Lębork

Wszyscy zawodnicy z w/w kategorii otrzymali słodkie prezenty a zawodnicy, którzy stanęli na podium dodatkowo dyplomy, okazałe puchary i cenne nagrody rzeczowe. Wszystkie krasnoludki otrzymały pamiątkowe medale a w pozostałych kategoriach dzieci i młodzieży
medale otrzymało po 20 najlepszych zawodników z danej kategorii. W kategorii OPEN seniorek na dystansie 10 km zwyciężyła Maria Maj – Roksz z Wejherowa przed Magdaleną Gańską z Gościcicna i Joanną Wilbik z Gdańska. Natomiast wśród seniorów w kategorii OPEN zdecydowanie zwyciężył Tadeusz Zblewski z Bytowa przed Piotrem Pobłockim i Pawłem Piotraschke – obaj z Lęborka.

W kategoriach weteranów na podium stawali kolejno:
Kategoria weteranki 1975-1966
1. Bożena Pobłocka – Lębork
2. Anna Paprocka – Gdańsk
3. Joanna Zientarska – Bytów

Kategoria weterani 1975-1966
1. Dariusz Guzowski – Trzebielino
2. Andrzej Mazur – Bojano
3. Wiesław Roksz – Wejherowo

Kategoria weteranki 1965-1956
1. Bożena Mateja – Gdańsk
2. Edyta Dmitruczuk – Wejherowo
3. Maria Białczak – Kębłowo

Kategoria weterani 1965-1956
1. Bogdan Cebula – Sztum
2. Piotr Żebrowski – Wejherowo
3. Stanisław Czaja – Linia

Kategoria weteranki 1955-1946
1. Grażyna Witt – Sopot, która jako jedyna wystartowała w swej kategorii wiekowej.

Kategoria weterani 1955-1946
1. Mieczysław Wiśniewski – Słupsk
2. Tadeusz Filipów – Lębork
3. Jan Klasa – Nożyno

Kategoria weterani 1945 i starsi Mieczysław Dobrenko ze Sztumu, który sam wystartował w swojej kategorii i otrzymał także puchar dla najwcześniej urodzonego biegacza, który wziął udział w zawodach. Puchary dla najlepszych biegaczy z terenu gminy Linia w biegu głównym otrzymali Anna Bednarek i Łukasz Bobrucki. Dla zawodników w kategorii OPEN oraz kategoriach weteranów, którzy stawali na podium, organizatorzy przygotowali piękne puchary i nagrody finansowe. Dodatkowo każdy uczestnik biegu głównego otrzymał pakiet startowy z koszulką, medalem oraz kosmetykami ufundowanymi, przez jednego z głównych sponsorów biegu w Lini – firmę Oceanic z Sopotu. Uroczystej dekoracji wszystkich zawodników, którzy w swoich kategoriach wywalczyli miejsca medalowe dokonali: Wójt Gminy Linia Bogusława Engelbrecht ze swą Zastępcą Astridą Kaczyńską, Przewodniczący Rady Gminy Czesław Hinz oraz dyrektor wojewódzkiego oddziału ARiMR w Gdyni Stanisława Bujanowicz. Organizatorzy oprócz ciekawej i malowniczej trasy biegowej zadbali o ciepły posiłek dla wszystkich zawodników i kibiców, który z zapałem rozdzielały członkinie stowarzyszenia „Bądźmy Razem” z Lini. Ponadto były darmowe dmuchańce dla najmłodszych, do których ustawiały się długie kolejki chętnych. Rada Rodziców z ZS w Lini przygotowała pyszne kiełbaski i ciasta oraz loterię fantową. Dzięki zaangażowaniu wielu osób impreza przebiegła sprawnie. Nad biurem zawodów oraz przygotowaniem wszelkich spraw biurowych czuwała Paulina Bigus.
Sędzią głównym zawodów był Jan Salewski z Gdyni, który zapewnił także profesjonalny pomiar czasu w biegu głównym na dystansie 10 km. O odpowiednie komentarze spikerskie zadbał wieloletni trener i działacz LZS Ryszard Mazerski ze Sztumu. Rekord uczestnictwa w kategorii OPEN został pobity, bowiem wystąpiło niemalże 150 zawodników i zawodniczek z różnych zakątków województwa pomorskiego i nie tylko!
Aby bieg jubileuszowy, miał wyjątkową oprawę i stał na wysokim poziomie, organizatorzy zyskali wsparcie finansowe od Urzędu Gminy w Lini, Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku, Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Ponadto środki na organizację i nagrody przekazali: wspomniana Firma Oceanic z Sopotu, Jan Leyk z Niepoczołowic, Jarosław Krefta – Zakrzewo, Firma Nawirem z Gdańska, Firma Formella z Niepoczołowic, Firma „Rolnik” – Piotr Ruszkowski z Lini, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Sierakowicach, Bank Spółdzielczy w Sierakowicach oraz oddział BS w Lini, Firma M-Pakiet Adam Ellwart z Lini, Firma Styrhop – Mieczysław Hopa z Zakrzewa, Firma Łeczk – Ewa Szczypior z Niepoczołowic, Nadleśnictwo Strzebielino z siedzibą w Luzinie, Stefan Choszcz z Lini, Genowefa Słowi z Luzina.
Na zakończenie odbyło się losowanie cennych nagród rzeczowych wśród uczestników. Szczęście uśmiechnęło się do Mateusza Kołtonowskiego z Damnicy, który wygrał telewizor ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Sierakowicach. Główną nagrodę wręczyła kierownik oddziału BS w Lini – Barbara Bronk. Ponadto rowery wylosowali: Mateusz Nastały z Wejherowa, Artur Nowicki z Malczyc, wieżęHI-FI – Filip Konkel z Załakowa, tablet – Krystian Bulczak ze Strzepcza, blender – Konrad Treder z Bukowiny a plecak Damian Czaja z Osieka. Organizatorzy przygotowali także puchary dla szkół i klubów, które systematycznie biorą udział w biegu wojewódzkim w Lini. Puchary odebrali przedstawiciele z : SP Niepoczołowice, SP Pobłocie, SP Kętrzyno, SP Miłoszewo, ZS w Lini, ZS w Strzepczu, SP w Luzinie, SP Łyśniewo, ZS Rokity, SP w Tuchlinie, LKS Zantyr Sztum, MKS Mila Kamienica Królewska, SSI Aktywni Damnica, MKS Fighter i MLKS Baszta Bytów. Jak podkreślali zawodnicy – organizatorzy stanęli na wysokości zadania i bieg trzeba uznać za udany. Opatrzność czuwała i pogoda dopisała!

Gminny Dom Kultury w Linii

Wyniki szczegółowe – X Wojewódzkie Biegi Przełajowe Linia

Więcej zdjęć na FB