Wysoka wygrana na rozpoczęcie rundy wiosennej. Jantar Ustka – Wikęd/GOSRiT Luzino 1:4

jantar ustkaW sobotę 7 marca br. zainaugurowała swoje rozgrywki IV liga. W pierwszym wiosennym spotkaniu KTS-K Wikęd/GOSRiT Luzino wybrał się do Ustki na spotkanie z 3 drużyną ligowej tabeli, miejscowym Jantarem.

Po dużych zmianach, które zaszły w naszym zespole w zimowej przerwie jechaliśmy tam z dużym optymizmem. Wydarzenia na boisku pokazały, że nie był to nadmierny optymizm, ponieważ po bardzo dobrym meczu nasi zawodnicy wygrali to spotkanie 4:1. Bogatym łupem bramkowym podzielili się: Opłatkowski Krystian 2, Rutkowski Paweł i Jacek Wicon.

Od początku meczu lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy w pierwszych 15 minutach powinni prowadzić co najmniej kilkoma bramkami, ale zawodziła skuteczność. Najlepsze okazję do zdobycia gola miał Opłatkowski, który trzy krotnie przedarł się w pole karne Jantara, ale nie udało mu się zakończyć tych akcji skutecznym strzałem.

Po 20 minutach gry lepiej zaczęli grać gospodarze, którzy dość niespodziewanie w 27 minucie, za sprawą Wojciecha Barnika wyszli na prowadzenie. Po tym golu Jantar zaczął grać odważnie i dopiero końcówka 1 połowy należała do Wikędu. Zwieńczeniem przewagi luzińskich piłkarzy była bramka Krystiana Opłatkowskiego , który w 38 minucie znalazł sposób na dobrze dysponowanego bramkarza gospodarzy pokonując go w sytuacji sam na sam.

Mimo, że drugą połowę odważniej rozpoczęli piłkarze z Ustki to czym bliżej końca meczu, tym większą przewagę mieli zawodnicy Wikędu. Naszą przewagę udokumentował już w 58 minucie Paweł Rutkowski, który przytomnie zachował się polu karnym Jantara w zamieszaniu pod bramkowym po raz drugi pokonał bramkarza gospodarzy. Luzińscy piłkarze nie zwalniali tempa i swoją przewagę przypieczętowali jeszcze dwoma golami. Najpierw z najbliższej odległości na 3:1 bramkę zdobył Opłatkowski, a następnie w 72 minucie pięknym strzałem z pół woleja z ponad 20 metrów wynik spotkania ustalił Jacek Wicon. Goście jeszcze raz znaleźli drogę do siatki, ale gol zdobyty przez debiutującego w naszej drużynie, Timo Taya nie został uznany.

Po tym spotkaniu w wyniku wycofania się z rozgrywek Korala Dębnica i Olimpii Sztum nasza drużyna awansowała na 14 pozycję w ligowej tabeli, tracąc już do 15-stej Pogoni Lębork zaledwie 1 punkt. Następne ligowe spotkanie Wikęd/GOSRiT Luzino rozegra również na wyjeździe z Bytovią II Bytów. Mecz ten zaplanowano na niedzielę 15 marca o godz. 11.00

Rundę wiosenna na własnym stadionie zainaugurujemy dopiero 21 marca o godz. 15.00 a naszym przeciwnikiem będzie jeden z pretendentów do awansu Gryf Słupsk. Już dzisiaj zapraszamy na ten mecz.

Skład Wikęd/GOSRiT Luzino: Pranga – Miszka, Pliński, Białobrodzki, Dąbrowski ( 75 Zając) – Więcek ( 65 Bank), Tobiaski ( 70 Politowski), Wicon ( 75 Timo Tayo), Mienik Darek – Opłatkowski, Rutkowski.