Worek medali dla zawodników woj. pomorskiego na Igrzyskach LZS!
Kolejny raz zawodnicy z klubów LZS województwa pomorskiego nie zawiedli na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS. Impreza odbywała się w dniach 25-27 sierpnia w Spale (woj. łódzkie). Zawodnicy z województwa pomorskiego zdobyli w sumie 36 medali, w tym: 25 w LA, 5 w zapasach, 1 w siatkówce plażowej, 4 w bloku rekreacyjnym oraz 2 w bloku integracyjnym, co dało nam II miejsce w klasyfikacji generalnej!
Wyjazd zawodników na Igrzyska został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego
Medale zdobyli:
- BLOK SPORTOWY:
– Lekka atletyka:
U18:
Rzut dyskiem:
1 miejsce Aleksandra BYCZKOWSKA – LKS Ziemi Puckiej Puck
Rzut oszczepem: 1 miejsce Maria SZRAMIAK – AML Słupsk
Bieg na 200 m:
1 miejsce Szymon KREFT – LKS Ziemi Puckiej Puck
Bieg na 400 m:
1 miejsce Szymon KREFT – LKS Ziemi Puckiej Puck
Bieg na 800 m K:
1 miejsce Monika DUBIELLA – LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz
2 miejsce Agata KOTŁOWSKA – GKS Żukowo
Bieg na 800 m M:
1 miejsce: Jakub STRUNIAWSKI – ULKS Talex Borzytuchom
2 miejsce: Tomasz KUROWSKI – GKS Żukowo
400 m ppł M: 3 miejsce Dominik CYRSON – MLKS Baszta Bytów
1500 m K:
1 miejsce Monika DUBIELLA – LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz
1500 m M:
1 miejsce Tomasz KUROWSKI – GKS Żukowo
2 miejsce Patryk GROTH – GKS Żukowo
U20:
Rzut dyskiem K: 1 miejsce Agnieszka KULAK – LKS Jantar Ustka
Rzut dyskiem M:
1 miejsce: Wojciech MAKURAT – LKS Ziemi Puckiej Puck
2 miejsce: Rafał RENDASZKA – LKS Ziemi Puckiej Puck
Rzut oszczepem K:
3 miejsce Agnieszka KULAK – LKS Jantar Ustka
Rzut oszczepem M: 2 miejsce Kamil ŁABĘCKI – LKS Fenix Słupsk
Pchnięcie kulą K: 3 miejsce Natalia CUPPA – LKS Jantar Ustka
Pchnięcie kulą M:
3 miejsce Wojciech MAKURAT – LKS Ziemi Puckiej Puck
Bieg na 800 m K:
1 miejsce Beata TOPKA – ULKS Talex Borzytuchom
Skok wzwyż M:
2 miejsce Adrian KORDOŃSKI – LKS Fenix Słupsk
400 m ppł M: 2 miejsce Kamil ANISZEWSKI – LKS Jantar Ustka
1500 m K: 1 miejsce Beata TOPKA – ULKS Talex Borzytuchom
4×400 metrów K: 1 miejsce w składzie
Agata KOTŁOWSKA, Katarzyna GŁÓWCZEWSKA, Monika DUBIELLA, Beata TOPKA
4×400 metrów M: 2 miejsce w składzie
Tomasz KUROWSKI, Kamil ANISZEWSKI, Jakub STRUNIAWSKI, Patryk GROTH
Szczegółowe wyniki LA:
http://www.igrzyskalzs2017.pl/dokumenty_1/protokoly/protokol_lekkoatletyka_spala_2017.pdf– Zapasy kobiet:
Magda Głodek – 1 miejsce kat. 58 kg, Paulina Kuros – 2 miejsce kat. 48 kg – obie z klubu KS Bloczek Team Pelplin
– Zapasy styl klasyczny:
Piotr Zabłocki – ZKS Miastko – 1 miejsce kat. 89 kg,
Nikodem Drewa – 2 miejsce kat. 66 kg, Damian Metza – 2 miejsce kat. 75 kg – obaj GKS Cartusia KartuzyKlasyfikacja punktowa i medalowa zapasy:
http://www.igrzyskalzs2017.pl/dokumenty_1/klasyfikacje/punktacja_zapasy.pdf
– Siatkówka plażowa kobiet: 2 miejsce – Karmen Sosińska, Patrycja Deja
Tuż za podium znaleźli się siatkarze plażowi – Mateusz Adamiak oraz Radosław Konieczny, co dało nam ostatecznie 2 miejsce w klasyfikacji punktowej siatkówki plażowej.
http://www.igrzyskalzs2017.pl/dokumenty_1/klasyfikacje/punktacja_siatkowka_plazowa.pdf - BLOK REKREACYJNY:
– Przeciąganie liny kobiet – 1 miejsce w składzie: Katarzyna Jażdżewska, Katarzyna Sulima, Wiesława Sampolska, Dominika Michalak – Grackiewicz, Renata Rusztyn
– Przeciąganie liny mężczyzn – 2 miejsce w składzie: Przemysław Kapeliński, Piotr Grackiewicz, Maciej Fierek, Dariusz Jahn, Mateusz Szymański
– Czwórbój władz – 3 miejsce – Piotr Klecha, Janusz Sampolski, Karol Lipski
– Wyciskanie odważnika kat. + 85 kg – 2 miejsce – Przemysław Kapeliński
Klasyfikacja punktowa rekreacji:
http://www.igrzyskalzs2017.pl/dokumenty_1/klasyfikacje/punktacja_rekreacja.pdf - BLOK INTEGRACYJNY:
2 brązowe medale w konkurencjach: rzutów do kosza oraz ringo
http://www.igrzyskalzs2017.pl/dokumenty_1/klasyfikacje/klasyfikacja_medalowa_integracja.pdf