Zapraszamy na Wojewódzką Senioradę w Skarszewach!

Zapraszamy na Wojewódzką Senioradę w Skarszewach!

Sportowe konkurencje rozgrywane będą w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza skierowana jest do seniorów z roczników 1955-1964, a druga dla osób urodzonych w roku 1954 lub starszych. Przy wybieraniu kategorii wiekowej liczy się osiągnięcie odpowiedniego wieku w dniu zawodów, tj. 27 lipca.
W czasie Seniorady rozgrywanych będzie osiem dyscyplin. Każdy z uczestników może wybrać maksymalnie dwie. Do wyboru będą między innymi bieg na 50 metrów z przeszkodami, rzut dwu kilogramową piłką lekarską czy slalom z piłką nożną rozgrywany na czas. Szczególnie emocjonującą konkurencja będzie bieg sprawnościowy. Przygotowana została również dwukilometrowa marszowa trasa nordic walking. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają pamiątkowe medale za udział. Po zakończeniu rywalizacji odbędzie się losowanie nagród. Na miejscu będzie również strefa gastronomiczna, w której swoje specjały przygotują panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Seniorada

Zawody dla seniorów w formie małej olimpiady będą rozgrywane już po raz drugi. W 2018 roku seniorzy rywalizowali w Lini. W tym roku turniej odbędzie się w Skarszewach. Takie wydarzenia sprzyjają wzajemnej integracji. Aby wystartować w Senioradzie należy przesłać zgłoszenie na adres gosir@skarszewy.pl. Warunkiem uczestnictwa, oprócz spełnienia kryterium wiekowego jest oczywiście postawa fair play.

https://pomorskie.eu/-/seniorzy-na-start-wojewodzka-seniorada-w-skarszewach-to-nie-tylko-sportowa-rywalizacja-ale-wspaniala-zabawa