Wikęd GOSRiT II Luzino w II rundzie Pucharu Polski

puchar_polski_logo_t1_3Swój debiutancki sezon zaczęli zawodnicy Wikędu GOSRiT II Luzino, którzy w ubiegłą sobotę zmierzyli się z Relax Mechowo, w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski.

Początek spotkania jednak należał do gości, którzy w ciągu pierwszych 15 minut, ostrzelali bramkę Marcina Formelii trafiając dwa razy w poprzeczkę i raz w słupek, jak brzmi stare powiedzenie „nie wykorzystane sytuację się mszczą” i tak właśnie się stało a bramkę na 1:0 w 18 minucie zdobył Daniel Formela. Pięć minut później kolejny cios, bramkę na 2:0 zdobywa Marcin Hennig. W 26 minucie, błąd popełnił Piotr Jasielski, który stracił piłkę w obrębie pola karnego a napastnik gości nie miał najmniejszych szans na strzelenie bramki kontaktowej. Goście nie cieszyli się zbyt długo z bramki kontaktowej bo już w 30 minucie, Karol Domagała pięknie dorzuca piłkę w pole karnym a tam Daniel Formela tzw. szczupakiem strzela bramkę na 3-1

W drugiej połowie gra wyglądała całkiem inaczej niż w pierwszej. Dużo fauli, przepychanek ale przede wszystkim gra w środkowej części gry. W 68 minucie pomocnik Mechowa, uderzył piłkę z 25 metrów wprost w okienko bramki strzeżonej przez Marcina Formeli i ustalił wynik spotkania na 3-2

Po tym zwycięstwie Wikęd II awansował do II rundy Pucharu Polski, która ma się odbyć 2 września br. przeciwnika poznamy po rozegraniu wszystkich spotkań.

Skład Wikęd GOSRiT II: Marcin Formela – Mariusz Toruńczak, Mariusz Grablowski, Dawid Dmuchowski, Karol Mirowski – Dawid Mienik, Daniel Formela, Piotr Jasielski, Karol Domagała, Maksym Graczyk – Marcin Hennig. Trener Grzegorz Lisewski