Moto Centrum Kartuzy zdobywcą Pucharu Mistrza – Sierakowice

obraz telefon 121Niespodzianką zakończyły się Mistrzostwa Orlika Gminy Sierakowice , Gosz Dach nie obronił mistrzostwa i zajął czwartą lokatę po rzutach karnych z Iwomarem za to mistrzostwo zdobył Moto Centrum Kartuzy w finale pokonując niespodziankę turnieju Spryciarzy.


Do turnieju zgłosiło się 10 zespołów niestety z przyczyn niejasnych dwie ekipy nie brały udziału więc 8 zespołów podzielono na dwie grupy. W grupie A Moto Centrum oraz Gosz Dach toczyły walkę z Ajaxem Sierakowice oraz z Wkręconymi .W grupie B Iwomar oraz Spryciarze mierzyli się z Młynek Team oraz WKS Aramis . Po rozegraniu meczy grupowych do półfinałów awansowały Gosz Dach oraz Moto Centrum Kartuzy a z grupy B Iwomar oraz niespodziewanie Spryciarze. Gosz Dach zagrał ze Spryciarzami i tu kolejna niespodzianka bo Spryciarze pokonali zeszłorocznego mistrza 2:1, do takiego wyniku przyczynił się bramkarz Spryciarzy Wnuk-Lipiński Radosław grający na co dzień w drużynie Raduni Stężyca 2001.W drugim półfinale rozstrzygnięcie przyszło po rzutach karnych w których Moto Centrum za sprawą zawodników grających w Sierakowicach okazało się skuteczniejsze. W meczu o trzecie miejsce Gosz Dach zagrał z Iwomarem, większość stawiała te dwie drużyny w finale. W podstawowym czasie gry padł remis a w rzutach karnych lepszy był Iwomar. Zawodnicy z Gosz Dachu po mimo dobrze wykonywanych dziewiątek nie dali rady pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Iwomaru. W finale Moto Centrum Kartuzy nie dali szans zmęczonej rewelacją turnieju i dodatkowo osłabionym  kontuzjami drużynie Spryciarzy – mecz finałowy zakończył się wynikiem 4:1
Dzięki firmie EKOBUD  Roberta Knut zawody profesjonalnie prowadzili dwaj sędziowie z POM ZPN-u. Trzeba nadmienić ,że ten turniej przygotowany był też przez wszystkich zawodników ,dzięki ich wysiłkowi można było zorganizować boisko czy grilla.
Dzięki uczestnikom turnieju towarzyszyła nam wspaniała atmosfera pikniku z nutką sportowej rywalizacji . Puchar oraz medale ufundowane przez gminę Sierakowice wręczone zostały przez arbitrów turnieju oraz koordynatora sportu w gminie Sierakowice. Zespół Moto Centrum Kartuzy przez rok może poszczycić się Mistrzostwem zdobytym na Orliku w Sierakowicach – za rok walka o utrzymanie. Szczegółowe wyniki na stronie Orlika zapraszam.  http://orliksierakowice.futbolowo.pl/ .

Koordynator Sportu w Gminie Sierakowice