Mistrzostwa Kaszub Wiked/Kaszub Cup o Puchar Starosty Wejherowskiego

gryfpom201512011W sobotę 5 grudnia na Hali Widowiskowo – Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie odbyły się już po raz siódmy Mistrzostwa Kaszub Wikęd/Kaszub Cup o Puchar Starosty Wejherowskiego .

Z zaproszenia Piotra Klecha skorzystało 12 drużyn z terenu całych Kaszub od II do V ligi oraz drużyny składające się z byłych zawodników Lechii Gdańsk i Arki Gdynia, w których mieliśmy okazje zobaczyć m in. Karola Piątka, Rafała Kaczmarczyka, Dariusza Głosa, Krzysztofa Galanta , Jacka Czuk, Piotra Klecha, Grzegorza Lisewskiego, Adama Heringa czy Michała Smażyńskiego z synem Filipem. W tych zawodach, stojących na bardzo wysokim poziomie najlepszą drużyna okazał się II ligowy Gryf Wejherowo. Podopieczni trenera Piotra Rzepki w wielkim finale pokonali rewelację turnieju, GKS Kowale 2:0. Na najniższym stopniu podium po zwycięstwie ze Stolemem Gniewino stanął Drutex Bytovia Bytów. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano: Wiesława Ferra , najlepszym zawodnikiem Piotra Kołca, obaj z Gryfa a królem strzelców został Dominik Depta z GKS Kowale, który na co dzień gra także w futsalowym zespole lidera I ligi AZS UG Gdańsk
Po zakończeniu rywalizacji odbyła się uroczystość wręczenia nagród, w której uczestniczyła Starosta Wejherowski p. Gabriela Lisius oraz Jacek Thiel- członek zarządu Powiatu Wejherowskiego.
Kolejność końcowa:
1. Gryf Wejherowo
2. GKS Kowale
3. Drutex Bytovia
4. Stolem Gniewino
5. Bałtyk Gdynia
6. BKS Lechia
7. Albatraoz Lębork
8. Jaguar Gdańsk
9. Wikęd GOSRiT Luzino
10. KS Chwaszczyno
11. KTS-K GOSRiT Luzino
12. MZKS Arka
Więcej o całym cyklu Kaszub Cup oraz galeria zdjęć: https://www.facebook.com/kaszubcup201516/timeline?ref=page_internal
Chciałbym po raz kolejny podziękować wszystkim, którzy przyjechali do Luzina rywalizować o tytuł Mistrza Kaszub- powiedział po turnieju jego organizator Piotr Klecha- jak zawsze te zawody są okazją do spotkania w jednym miejscu starych kolegów z boiska, którzy rywalizując często na innych poziomach rozgrywkowych mogą spotkać się na naszej imprezie. Szczególnie chciałbym podziękować moim kolegom z Lechii Gdańsk oraz Grzegorzowi Lisewskiemu z Arki, którzy również przyjęli moje zaproszenie
Warto dodać, że tegoroczny turniej objęty został patronatem honorowym przez: Mieczysław Struk- Marszałek Województwa Pomorskiego, Ryszard Stachurskiego- Wojewoda Pomorski, Kazimierz Plocke- Poseł RP, Radosław Michalskie- prezes Pom ZPN, Pomorski LZS, Waldemar Moska – rektor AWF , Wójt Gminy Luzino- Jarosław Wejer, Monika Chabior-prezes FRKF , Gabriela Lisius- Starosta Powiatu Wejherowskiego oraz PZPN. Sponsorami cyklu są: PZU Życie, Gen Gaz, El professional, Wikęd, KKW Sport, Trefl oraz Trampkarze.pl . Zawody te zostały dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Piotr Klecha
Prezes KTS-K GOSRiT Luzino
www.gosrit.luzino.pl
www.uwolnijpilke.pl