Mistrzostwa Gminy Sierakowice w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich

mistrz-1W piątek 28.10.2016 w szkole podstawowej w Sierakowicach odbyły się Halowe Mistrzostwa Gminy Sierakowice Szkół Wiejskich, do których zgłosiło się 8 szkół podstawowych z terenu gminy.

– Jako organizator podejrzewałem ,że może to być wyjątkowy turniej ,a to dlatego że w każdym praktycznie z zespołów znajduje się zawodnik grający na co dzień w okolicznych klubach piłkarskich ,no i nie myliłem się.

Zespoły podzielono na dwie grupy ,które rozegrały między sobą mecze eliminacyjne.

Grupa A :Sierakowice ,Załakowo, Puzdrowo, Lisie Jamy

Grupa B : Gowidlino, Tuchlino, Kamienica Królewska, Mojusz

Do półfinału dostały się ekipy Sierakowic, Lisie Jamy, Kamienica Królewska oraz Gowidlino, trzeba nadmienić że szkoła z Gowidlina po dwóch remisach dostała się lepszym bilansem bramkowym zamykając drogę szkole z Tuchlina w ostatnim meczu wygrywając 5:0.

W pierwszym półfinale spotkały się Kamienica Królewska oraz Lisie Jamy ,mecz był bardzo wyrównany ale to Lisie Jamy prowadziły 3:2,w ostatniej akcji meczu zawodnik z Kamienicy z rzutu wolnego równo z syreną wyrównał na 3:3 i potrzebne były rzuty karne do wyłonienia finalisty .W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy z Kamienicy Królewskiej wygrywając 4:2.

Drugi półfinał Sierakowice zagrały z Gowidlinem i tu nie obyło się bez nerwów, SP Gowidlino szybko objęło prowadzenie, a ataki sierakowickich uczniów skutecznie były odpierane .Na 16 sekund przed końcem zawodnik z Sierakowic przeprowadził piękną akcję , dryblując między zawodnikami doprowadził do wyrównania po czym zespół z Sierakowic zamurował dostęp do własnej bramki i nie oddał cennego remisu .Do przeprowadzenia rzutów karnych potrzebne było aż 8 kolejek i tu lepsi okazali się sierakowiccy uczniowie wygrywając 4:2.

W meczu o trzecie miejsce pomiędzy Lisimi Jamami a Gowidlinem również nie zabrakło emocji ,mecz stał pod znakiem ataków z jednej i drugiej strony ale większe umiejętności i więcej sił zachwali uczniowie z Lisich Jam i wygrali 2:0 z przebiegu całego turnieju była to zasłużona pozycja.

W finale już na spokojnie bez większych fajerwerków sierakowiccy uczniowie wygrali pewnie z Kamienicą Królewską 4:0 i to oni zostali tym samym Mistrzami Gminy Sierakowice, co nie było łatwym zadaniem. Przed nimi półfinał Mistrzostw wojewódzkich szkół wiejskich w Chmielnie, mam nadzieję ze tak wysoki poziom przeniesie się na wyniki w następnych etapach.

Zdjęcia Jacek Subkowski.