Mistrzostwa Gminy Linia w Piłce Nożnej 6-osobowej Szkół Gimnazjalnych

Mistrzostwa Gminy Linia w Piłce Nożnej 6-osobowej Szkół Gimnazjalnych

mistrz62015001Dnia 04.05.2015 na Stadionie Gminnym w Lini odbyły się Mistrzostwa Gminy Linia w Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych. Do zawodów przystąpiły dwie szkoły: Gimnazjum Strzepcz oraz Gimnazjum Linia.
W meczu od początku inicjatywę przejęli zawodnicy z Lini, którzy maja możliwość regularnego treningu w szkole na zajęciach SKS, a część starszych zawodników uczęszcza także na treningi seniorskiego zespołu GKS Linia. W pierwszej połowie zobaczyliśmy 5 bramek Gimnazjalistów z Lini, zawodnicy ze Strzepcza groźnie kontrowali i mogli zdobyć w tej części gry nawet kilka bramek, ale piłka zawsze mijała bramkę gospodarzy.
W drugiej odsłonie emocji było mniej, długo nie oglądaliśmy bramek, ponieważ drużyna ze Strzepcza dobrze spisywała się w obronie. Pod koniec drugiej połowy doczekaliśmy się bramek, zawodnicy z Lini czterokrotnie cieszyli się ze zdobytych goli, natomiast zawodnicy ze Strzepcza po jednej z kontr zdobyli bramkę honorową.
Gimnazjum z Lini już w czwartek weźmie udział w zawodach powiatowych które również odbędą się na stadionie w Lini.

Gimnazjum Linia – Gimnazjum Strzepcz 9:1 (5:0)

Spotkanie sędziował Jakub Brzeski, Animator Orlika w Lini. Puchary i dyplomy wręczał dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lini Jan Trofimowicz. Fundatorem pucharów dla drużyn był Gminny Dom Kultury w Lini oraz Gminne Stowarzyszenie LZS w Lini.

Info: Rafał Bronk