Wicemistrzostwo Polski dla młodziczek Energa – Olimpia Osowa!

Wicemistrzostwo Polski dla młodziczek Energa – Olimpia Osowa!

13102844_10206289097930333_7479082322470623982_n

Dużym sukcesem zakończyła się wyprawa drużyny Energa – Olimpia Osowa na Turniej Finałowy Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek.

Już sam awans do finału był sporym osiągnięciem, gdyż w tym roku rywalizacja była bardzo zacięta i tylko 8 najlepszych zespołów z całej Polski przeszło turnieje eliminacyjne i półfinałowe.

Trafiliśmy do bardzo silnej grupy z faworytem tegorocznych rozgrywek i jednocześnie gospodarzem turnieju KS Dzikie Gęsi Zielonka, aktualnym Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej MMKS Podhale Nowy Targ oraz zwycięzcą ligi wielkopolskiej UKS Jastrzębie Żytowiecko.

W pierwszym pojedynku nasze dziewczęta bez problemu pokonały Jastrzębie 4-1 i czekały na mecz z gospodyniami turnieju. Po ładnym spotkaniu musiały uznać wyższość Zielonki, z którą przegrały 0-2. O awansie do pierwszej czwórki decydował ostatni mecz z Nowym Targiem. Pomimo ogromnej ilości sytuacji do zdobycia gola udało nam się pokonać rywalki tylko 3-0 i tym samym zapewniliśmy sobie awans do półfinału.

W drugim dniu finału spotkaliśmy się ze zwycięzcą grupy A, drużyną UKS 85 Mokotów Warszawa. Już kilka razy mieliśmy okazję zmierzyć się z tym zespołem na różnych turniejach, ale zawsze schodziliśmy z boiska pokonani. Mało tego, rywalki wygrywały pewnie i wysoko, nie dając nam najmniejszych szans na wygraną. Tym razem miało być inaczej. Drużyna mocno zmotywowana i wierząca w zwycięstwo spisała się rewelacyjnie w obronie i pewnie w ataku, dzięki czemu zasłużenie wygrała 2-1. Radości nie było końca. Awans do finału stał się faktem. Niestety w ostatnim spotkaniu decydującym o złocie musieliśmy uznać wyższość Dzikich Gęsi Zielonka, które bezsprzecznie były najlepszą drużyną finału. Nasze dziewczęta zagrały świetne spotkanie i za to należą im się ogromne brawa i gratulacje!!!

Do drużyny All Stars została wybrana Daria Krason!!!

ENERGA Olimpia Osowa/SP 47 Gdynia:
Paulina Madej,Weronika Kozłowska,Marysia Szymańska,Daria Krason,Karolina Dokowicz,Agata Poręba,Gosia Jasińska,Ala Zielonka,Martynka Grądzka,Kasia Łyszyk,Sara Bejm,Marta Grześkowiak,Marta Słówko.

Duże brawa się należą trenerce Ani Raczkowskiej i trenerowi Pawłowi Ludwichowskiemu. Również duże podziękowania należą się naszym wspaniałym kibicom, Państwu Poręba i Państwu Grądzkim oraz Piotrowi Ludwichowskiemu za wsparcie.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA MP MŁODZICZEK:

I miejsce – KS Dzikie Gęsi Zielonka

II miejsce – ENERGA SP 47 Gdynia

III miejsce – UKS 85 Mokotów Warszawa

IV miejsce – UKS Wiatr Ludźmierz

V miejsce – UKS Jastrzębie Żytowiecko

VI miejsce – PUKS Trzebinia

VII miejsce – MMKS Podhale Nowy Targ

VIII miejsce – UKS Aligator Chwarzno

Info:  Paweł Ludwichowski