W Luzinie zagrało 170 zawodników w turnieju Kaszub Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego LZS

W pierwszym tegorocznym turnieju Kaszub Cup, zagrali młodzi zawodnicy z roczników 2007 i 2008. Najpierw w sobotę 7 stycznia 2023 roku, odbyły się zawody dla 2007, w których najlepszą drużyną okazała się ekipa Jantar Ustka, drugie miejsce zajęła Sparta Gdańsk, a na najniższym stopniu podium stanął pierwszy zespół Pomorzanina Gdynia. Kolejne miejsce zajęli: Pomorzanin II Gdynia, GOSRiT Wikęd Luzino, Gryf Wejherowo, AP KP Gdynia II, Byki Słupsk, Barca Bolszewo i AP KP  Gdynia I. Najlepszym zawodnikiem turnieju został: Vadym Didenko ( Sparta Gdańsk), królem strzelców- Filip Zdunek , najlepszym bramkarzem Franciszek Czarniak , obaj Jantar Ustka.

Wyróżniono również najlepszych zawodników w każdej drużynie. Oto oni: Jakub Walaszkowski ( Barca Bolszewo), Franciszek Gronek ( AP KP Gdynia I), Szymon Kołeczek ( AP KP Gdynia II), Igor Stenka ( Gryf Wejherowo), Franciszek Wenderski ( Pomorzanin Gdynia I), Maks Maciejowski ( Pomorzanin Gdynia II), Aleks Gecewicz ( Sparta Gdańsk), Fabian Mizerkiewicz ( Byki Słupsk), Maksymilian Topp ( GOSRiT Wikęd Luzino), Patryk Beruda ( Jantar Ustka)

W niedziele , w imprezie dla rocznika 2008, ponownie najlepsi okazali się zawodnicy Jantara Ustka, drugie miejsce zajęli gospodarze GOSRiT Wikęd Luzino, a trzecia lokata przypadła Startowi Miastko. Kolejne miejsce zajęli: Amator Kiełpino, GOSRiT Wikęd 2009 Luzino, Gryf Wejherowo, Gedania Gdańsk. Najlepszym bramkarz turnieju został: Adam Piątek, królem strzelców został  Jan Wolski – Start Miastko, a najlepszym zawodnikiem Paweł Gajewski– GOSRiT Wikęd Luzino.

Za nami już 8 turniejów Kaszub Cup, które tej zimy odbyły się na Hali GOSRiT. przed nami krótka przerwa, spowodowana feriami zimowymi, a kolejny turniej o tytuł Mistrza Kaszub Kobiet, rozegrany zostanie 28 stycznia.

Tegoroczna edycja turniejów Kaszub Cup, została objęta patronatem honorowym przez: Mieczysław Struk- Marszałek Województwa Pomorskiego, Dariusz Drelich- Wojewoda Pomorski, Jarosław Wejer Wójt Gminy Luzino, Gabriela Lisius Starosta Powiatu Wejherowskiego, Radosław Michalski- prezes Pomorskiego ZPN, Piotr Klecha, prezes Pomorskiego LZS oraz Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, Posłowie na Sejm RP, Henryka Krzywonos – Strycharska i Kacper Płażyński, którzy ufundowali nagrody dla uczestników cyklu.

Ponadto impreza została dofinansowana przez Gmina Luzino, a nagrody w tym turnieju ufundowała również Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kaszubska Droga”

Organizatorami tegorocznego cyklu turniejów są: GOSRiT Luzino, Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne , Akademia Piłkarska Karol Piątek  i Wikęd Luzino  przy współpracy z Pomorskie Zrzeszenie LZS