W Luzinie szkolono organizatorów sportu ze środowiska LZS

W Luzinie szkolono organizatorów sportu ze środowiska LZS

lzslogo150dpiW ostatni weekend 2-3 października na obiektach GOSRiT w Luzinie odbyło się szkolenie dla organizatorów-animatorów sportu LZS w ramach programu „Organizator sportu dzieci i młodzieży w środowisku wiejskim”. Udział w nim wzięli przedstawiciele klubów sportowych zrzeszonych w pomorskim LZS.
Uczestnicy kursu otrzymali informacje na temat założeń programu , które przedstawił Piotr Klecha członek RW pomorskiego LZS, możliwych źródeł finansowania sportu, które zreferowała Pani Monika Chabior – prezes FRKF, propozycji nowych zajęć sportowo – rekreacyjnych przekazanych przez Rafała Freitag, eksperta Animatora na boisku Orlik. W trakcie zajęć odbył się również kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej przeprowadzony przez Roberta Żółtowskiego oraz ratowników luzińskiego OSP. W trakcie zajęć jego uczestnicy otrzymali również wiedze o mechanizmach uzależnień oraz jej profilaktyki.
Szkolenie to było również okazją do dyskusji i wymiany myśli na temat przyszłości naszej organizacji.
Warto dodać, że po zakończeniu szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymali stosowny certyfikat . Przygotowana zostanie również „Baza Wiedzy” z której członkowie naszego zrzeszenia będą mogli się dowiedzieć o możliwościach pozyskiwania środków finansowych na nasza działalność.
Zadanie to zostało sfinansowane przez Pomorski LZS ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

Piotr Klecha GOSRiT Luzino