W Luzinie odbył się Puchar Polski Strongman

W Luzinie odbył się Puchar Polski Strongman

Od wielkiego akcentu rozpoczęły się obchody Europejskiego Tygodnia Sportu w Luzinie. Działającą przy GOSRiT Luzino sekcję sztuk walki koluchstyl odwiedził Mariusz Pudzianowski. „Mistrz” wylądował na luzińskim Orliku, po czym przywitał się z naszymi młodymi sportowcami. W niedziele 26 maja 2019 roku w  „Nowym Centrum Luzina ” odbył się Puchar Polski Strongman. Sędziami zawodów byli Mariusz Pudzianowski oraz Mateusz Ostaszewski. Wśród zawodników nie zabrakło znanych polskich strongmenów: Kurka, Wejera, Kopackiego, Szymańskiego, Karwata i Dorawy. Imprezę poprowadził Bartłomiej Szreder.
W trakcie wydarzenia nie zabrakło również atrakcji sportowych dla najmłodszych, które przygotował Rafał Freitag z GOSRiT Luzino, animator na pobliskim Orliku. Młodzi zawodnicy GOSRiT Luzino, sekcja sportów walki koluchstyl mieli okazje powalczyć m in. z gościem specjalnym Mariuszem Pudzianowskim, który przybył do Luzina śmigłowcem.
W trakcie zawodów odbyła się również akcja charytatywna, gdzie zbierano pieniądze dla Julii z Robakowa, która w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia -upadku z dużej wysokości, doznała urazu rdzenia kręgowego.
Znakomicie przygotowana imprezę oglądały tłumy mieszkańców Luzina.
Imprezie patronował, obecny na zawodach Jarosław Wejer- Wójt Gminy Luzino.