VII Wojewódzki Bieg Żuławski Brzegiem Motławy

VII Wojewódzki Bieg Żuławski Brzegiem Motławy

Około czterystu osób wzięło udział w VII Wojewódzkim Biegu Żuławskim Brzegiem Motławy. Tym razem na 5-kilometrowym dystansie biegu głównego triumfował Michał Mrówka z Gdańska z czasem 16:44. W kategorii pań zwyciężyła mieszkanka Gmina Pruszcz Gdański, Julia Wiergowska z czasem 20:11. W biegu głównym wystartowało 168 zawodników. W rywalizacji „skrzatów”, na boisku w Wiślinie, do mety dobiegły 162 osoby. Organizatorzy wręczyli łącznie 56 pucharów dla najszybszych trójek w poszczególnych grupach wiekowych.
W biegu głównym drugi na metę wbiegł Jan Giembicki ze Sztumu (z czasem 18:08). Trzeci był Zenon Kaszubowski z Malborka (18:30) . W kategorii nordic walking wśród pań najszybsza okazała się Sylwia Górecka z Pruszcza Gdańskiego, a wśród mężczyzn – Jarosław Czopek z Ełku

Na mecie na każdego uczestnika czekał przepyszny poczęstunek przygotowany przez gospodarzy wydarzenia, Sołectwo Lędowo, Sołectwo WiślinaSołectwo Bystra Wieś oraz Przedszkole Niepubliczne Akademia Montessori i Niepubliczna Szkoła Podstawowa Akademia Montessori . Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański, wspomagany przez GTS Pruszcz Gdański. O bezpieczeństwo uczestników na trasie zadbali strażacy z OSP Wiślina, Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański, funkcjonariusze Policji w Pruszczu Gdańskim, Motocykliści z Pruszcza Gdańskiego oraz ekipa ratowników medycznych.

Wyniki biegu głównego są dostępne na stronie:
https://elektronicznezapisy.pl/event/3810/results.html
Gratulujemy zarówno wszystkim triumfatorom w poszczególnych kategoriach, jak i każdemu, komu udało się pokonać własne słabości i ukończyć bieg!

Serdecznie dziękujemy Partnerom i Sponsorom:

OKSiR w Cieplewie
Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim 
Urząd Marszałkowski Województwa pomorskiego
Starostwo Powiatu Gdańskiego
Naturhouse Pruszcz Gdański
Firma Nata
Red Bull

Dodatkowe podziękowania ślemy do wszystkich sołtysów, radnych, władz Gmina Pruszcz Gdański.

Do zobaczenia na starcie we wrześniu na VIII Wojewódzkim Biegu Doliną Raduni (Straszyn – Juszkowo).