VII MISTRZOSTWA POLSKI W KOLUCHSTYLU

VII MISTRZOSTWA POLSKI W KOLUCHSTYLU

gosirtluz2015_6005Dnia 31 maja 2015 roku Sekcja Sztuk-Walki Rafała Freitag wzięła udział w VII MISTRZOSTWACH POLSKI W KOLUCHSTYL

Seniorów, Seniorek, Juniorek, Juniorów i Młodzieżowców pod patronatem Honorowym Starosty Tarnogórskiego w Nakle Śląskim, niedaleko Tarnowskich Gór.

Reprezentacja GOSRiT Luzino liczyła 4 zawodniczki i 1 zawodnika * Milena Fajter – walczyła w kategorii juniorek w roczniku 2000 w wadze do 55 kg, zdobywając III miejsce.

* Jakub Langa – walczył w kategorii kadetów w roczniku 2002 w wadze do 52 kg, zdobywając III miejsce.

* Izabela Mutke – walczyła w kategorii juniorek w roczniku 2000 w wadze do 64 kg, zdobywając III miejsce.

* Weronika Mutke – walczyła w kategorii juniorek w roczniku 2000 w wadze do 55 kg, zdobywając I miejsce, tym samym broniąc tytułu Mistrza Polski już od 5 lat.
walczyła także w kategorii seniorek w wadze do 58kg, zdobywając III miejsce.

* Julia Szulta – walczyła w kategorii juniorek w roczniku 2000 w wadze do 64 kg, zdobywając III miejsce.

walczyła także w kategorii seniorek w wadze do 65 kg, zdobywając III miejsce.

Warto dodać, że Weronika Mutke i Julia Szulta również walczyły w kategorii seniorek z o wiele starszymi i cięższymi przeciwniczkami. W tej kategorii obu zawodniczkom udało się wywalczyć brązowy medal Mistrzostw Polski, dodatkowo otrzymując nagrodę pieniężną . Milena Fajter ważąca 38 kg i mająca 12 lat była najmłodszą zawodniczką startującą w tegorocznych zawodach. Za pozwoleniem trenera i Organizatora zawodów walczyła z zawodniczkami starszymi o 4 lata i cięższymi o 15 kg. Swoja postawą i zaangażowaniem podczas zmagań na macie pokazała prawdziwego ducha walki i to, że nazwisko nie jest przypadkowe :-)

Przed zawodami w formie rozluźnienia zwiedziliśmy Tarnowskie Góry, również pograliśmy w bowling i cymbergaja. Ponadto zawodnicy otrzymali upominki w postaci koszulek sportowych, dwóch książek napisanych przez samego twórcę stylu, Wiesława Kolucha, a także różnego rodzaju gadżety i upominki.

Na sam koniec atrakcji tego weekendu, wracaliśmy pociągiem Pendolino.

Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Gminny Ośrodek Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie.

GOSRiT Luzino