VII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Młodzików o Puchar Starosty Bytowskiego

VII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Młodzików o Puchar Starosty Bytowskiego

Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko był głównym organizatorem VII Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego Młodzików o Puchar Starosty Bytowskiego. Był to III Memoriał, który miał na celu upamiętnienie zmarłego 1.04.2010 Sebastiana Zwolskiego. Na dwóch matach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miastku walczyło 103 zawodników z 9 klubów, w tym bardzo silna ekipa z Kaliningradu. ZKS Miastko reprezentowało aż 26 zawodników.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Wicestarosta Bytowski Zbigniew Batko. Na zaproszenie Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko z okazji 35- lecia istnienia zapasów w Miastku przybyli przedstawiciele władz samorządowych, sportowych, sponsorzy oraz Państwo Bernadeta i Jan Zwolscy. Gośćmi obecnymi na imprezie byli: Zbigniew Batko – Wicestarosta Bytowski, Ewa Kapłan – Wiceburmistrz Miastka, Mirosław Batruch – Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego, Bartosz Krawczyński – Dyrektor Pomorskiej Federacji Sportu, Zbigniew Grzegorowski – Prezes POZZ, Piotr Klecha – Prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku, Bolesław Prondziński – firma Ex Pro, Jolanta Molak – firma MEXEM, Lech Warsiński – Dyrektor OSiR oraz Mariusz Treder – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy. Niektórzy z wyżej wymienionych osób otrzymali z rąk Prezesa ZKS Miastko Kazimierza Wanke okazjonalne grawertony – podziękowania z okazji 35 – lecia istnienia zapasów w Miastku, za wsparcie i pomoc finansową naszego klubu. Podczas otwarcia zawodów, w krótkim występie bardzo dobrze zaprezentowała się Iga Marciszonek (Mistrzyni Świata w Fitness 2016).
Na zawody przybyło liczne grono miasteckich kibiców, którzy dopingowali wszystkim zawodnikom. Duże emocje towarzyszyły najmłodszym adeptom zapasów, którzy bardzo mocno przeżywali swoje walki. Dla niektórych z nich był to pierwszy występ w zawodach.

Wyniki naszych zawodników w mini zapasach (do lat 11)
21 kg (dziewczyny)
I m. – Kinga Góral
II m. – Tola Rudnik
III m – Wiktoria Szymanowska

21 kg (chłopcy)
I m. – Wiktor Mojżeszko
II m. – Jakub Maszka – Pałczyński
III m. – Michał Marciszonek

23 kg.
III m – Dawid Wiktorczyk

26 kg
II m – Leon Rudnik
III m – Dominik Daleszak
V m – Mateusz Daleszak
VII m – Antonii Synak

29 kg
III m – Tandecki Sebastian
III m – Wysocki Jacek
VII m – Filip Rodewald
VIII m – Michał Sukiennik

32 kg
V m – Dawid Zygmuntowicz
IX m – Teodor Rosentrit

44 kg
I m – Witold Szor

60 kg
III m – Alex Ruszczyk

Wyniki młodzików (do lat 14)

32 kg
I m – Piotr Ziembicki

35 kg
IV m – Wiktor Wojciechowski

38 kg
II m – Kacper Karaśkiewicz

42 kg
IV m – Bartłomiej Tandecki

66 kg
II m – Jakub Dobrowolski

W kadetkach (do lat 17 ) pierwsze miejsce wywalczyła Agata Kazimierczak w wadze do 56 kg, a w juniorach (do lat 20) tryumfował Piotr Zabłocki (85 kg)

Punktacja drużynowa:
I m – ZKS Miastko
II m – Kaliningrad – Rosja
III m – GKS Cartusia Kartuzy
IV m – ZKS Granica Gdańsk
V m – Morena Żukowo
VI m – Sokół Lubawa
VII m – UKS Ajas Gdańsk
VIII m – Achilles Kolbudy
IX m – Unia Swarzędz

K. Wanke:
Duże podziękowania należą się Państwu Zwolskim, którzy ufundowali okazałe, memoriałowe statuetki dla zwycięzców, natomiast Gminie Miastko za przygotowanie upominków dla zawodników i działaczy sportowych. Z Miastka pierwszy start w zawodach zaliczyli: Antonii Synak, Filip Rodewald, Michał Sukiennik, Jakub Maszka – Pałczyński oraz 6-letni Michał Marciszonek. Duże brawa dla tych zawodników! Pierwszej porażki od dłuższego czasu doznał Leon Rudnik, który przegrał z zawodnikiem Rosji na punkty. Taki sam los podzielił Kacper Karaśkiewicz, który już w pierwszej rundzie został skontrowany i położony na łopatki. Bardzo zwinnie i szybko poruszały się na macie oraz ambitnie walczyły najmłodsze dziewczyny w kategorii wagowej do 21 kg: Kinga Góral, Wiktora Szymanowska i 6-letnia Tola Rudnik.
Dziękuję wszystkim rodzicom zaangażowanym w pomoc przy organizacji zawodów, za opiekę nad swoimi dziećmi, a lekarzowi Pani Katarzynie Jereczek za opiekę medyczną podczas trwania zawodów