VI Turniej o Puchar Premiera Sierakowice 2015

VI Turniej o Puchar Premiera Sierakowice 2015

sierak2015007W dniach od 15 -18 września zostały rozegrane eliminacje gminy Sierakowice w VI edycji turnieju piłki nożnej dla dzieci „O Puchar Premiera”.  Na obiekty sportowe typu Orlik w kamienicy królewskiej oraz w Sierakowicach wybiegli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, walczyli w swoich kategoriach nie tylko o przejście do następnego etapu ale też o puchar wójta gminy Sierakowice .Jako pierwsze w kat. dziewcząt 2004/05 udział w I etapie wojewódzkim wywalczyły uczennice z
Kamienicy Królewskiej ,w kat. dziewcząt 2002/03 dzika drużyna pod nazwą Orliki Sierakowice . Oba zespoły pojadą do Miechucina gdzie odbędzie się I etap eliminacji wojewódzkich.
Na Sierakowickim Orliku walczyli chłopcy kat .2002/03 oraz 2004/05 .
W środę po bardzo wyrównanym i widowiskowym turnieju niepokonani okazali się uczniowie małej Szkoły w Szopie. Trzeba przyznać ,że gra w wykonaniu uczniów z Szopy wyglądała imponująco zanotowali jeden remis z SP Sierakowice a pozostałe mecze wygrali.
W chłodny piątek do gry przystąpili chłopcy 2004/2005 i także tu doszło do niespodzianki cały turniej wygrali chłopcy z SP Załakowa. Chłopcy po imponującej grze pokonali SP Sierakowice lecz ulegli ZS Kamienicy Królewskiej lecz to chłopcy z Załakowa mieli lepszy bilans bramkowy.Chłopcy w dalszym etapie spotkają się w Somoninie na I etapie wojewódzkim.
Nagrody koszulki dla trenerów, opaski odblaskowe oraz dyplomy ufundowało Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZU oraz firma ORLEN puchary oraz medale wójt gminy Sierakowice.

Zdjęcia : Mała Szkoła w Szopie, organizator.

Koordynator Sportu w Gminie Sierakowice

Marian Wnuk