VI Kaszubska Piętnastka – Zapraszamy!

VI Kaszubska Piętnastka – Zapraszamy!

Gminny Klub Sportowy w Luzinie – grupa biegaczy „GKS KASZUBI – Luzino” przy udziale współorganizatorów: Gminy Luzino, Gminnego Ośrodka Sportu Rekreacji i Turystyki w Luzinie, Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie, Stowarzyszenia „Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne i Pomorskiego LZS oraz sponsorów zapraszają do udziału w imprezie biegowej KASZUBSKA PIĘTNASTKA, która odbędzie się w Luzinie w dniu 27 maja 2017 roku.

Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

W tym roku organizatorzy z okazji VI już edycji biegu Kaszubska Piętnastka, która rozgrywana jest na dystansie 15 kilometrowej trasy wiodącej malowniczą „Luzińska Ścieżką Zdrowia” oraz uliczkami miejscowości Luzino, zaplanowali organizację jeszcze jednego, nowego biegu – I Kaszubska Szóstka.

Bieg ten dedykowany jest głównie biegaczom, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem i chcieliby wystartować w zawodach by pobiec na o wiele krótszej ok. 6 kilometrowej trasie, która w większej części nakładać się będzie z trasą Kaszubskiej Piętnastki. Starty obu biegów zaplanowane są jednocześnie gdzie wszyscy biegacze razem wybiegną, by po przebiegnięciu ok. 4 kilometrów się rozdzielą. Każdy z uczestników jednego z biegów będzie miał okazję tradycyjnie wbiec na punkt widokowy „Luzińskiej Ścieżki Zdrowia”, na którym posadowiony jest obelisk poświęcony pamięci księdza Jerzego Popiełuszki. Na wszystkich uczestników biegów czekają „bogate” pakiety startowe w których m.in. znajdzie się odlewany okolicznościowy medal koszulka techniczna. Po biegu organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom zawodów „energetyczny kaszubski posiłek”.

Organizator przewidział puchary i nagrody pieniężne w kategorii generalnej (OPEN) biegu VI Kaszubska Piętnastka Luzino dla pierwszych trzech kobiet i mężczyzn oraz puchary za 1, 2 i 3 miejsca w kategoriach wiekowych, a także puchary i nagrody rzeczowe w kategorii generalnej (OPEN) biegu I Kaszubska Szóstka Luzino dla pierwszych trzech kobiet i mężczyzn oraz puchary za 1,2 i 3 miejsca w kategoriach wiekowych. Nagrody w kategoriach OPEN i wiekowych nie dublują się.

W dniu 27 maja 2017 roku w Luzinie zaplanowana jest impreza biegowa, która od kilku lat dla startujących zawodników oraz samych mieszkańców Luzina, którzy licznie kibicują zawodnikom na trasie, jest wielkim świętem biegania, zakończonym wspólnym piknikiem, dlatego organizatorzy liczą na dużą frekwencję.

Program minutowy zawodów

27 maja 2017 r. :

7.00-10.30 – weryfikacja zawodników, zapisy do biegu.

10.45-10.55 – rozgrzewka

11.00 – start biegów VI Kaszubska Piętnastka i I Kaszubska Szóstka;

13.30 -15.00 – ceremonia zakończenia, wręczenie pucharów i rozdanie upominków.

Więcej szczegółów w regulaminach biegów na stronie maratonypolskie.pl oraz na portalu facebook.pl na stronie Kaszubska Piętnastka.

27 maja 2017 roku pobiegnij w Luzinie !!!!!!!!

REGULAMIN VI Kaszubska Piętnastka

REGULAMIN VI Kaszubska Szóstka Luzino